| DeutssDee a întrebat:

Hello`! Cum pot sa imi organizez timpul pentru a avea acces mai mult la calculator`! Adica eu am foarte multe teme de obicei stau pana la 11-12 noaptea sa termin si am timp doar in weekend sa stau mai mult la calculator! Fundita pentru raspunsul care ma ajuta`!

5 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Pai depinde la ce ora vii de la scoala. Daca vii pana la ora 3 banuiesc ca mananci, apoi ai ceva timp liber ( televizor, relaxare ) asta pana la ora 5.De la 5 pana la 7 stai la teme ( si invatat ) si de la 7 la 10-12 stai la pc. Doar nu ai atatea teme sa nu termini in 2 ore waiting

| DeutssDee explică (pentru Wehes):

Pai la romana imi dai cam 20-30 de ex de pe o zi pe alta si apropo scap la 6; 20 de la scolaa`!

| danutica a răspuns:

Pai simplu! Cand vii de la scoala, iti faci temele repede.Sau mai ai o solutie:in pauza daca nu te da profi afara ti le face macar cateva in clasa. fundita?

| NanoMaria a răspuns:

Sa zicem ca iesi la ora 14 sau 15 de la scoala. Ajungi acasa, mananci si incepi cu temele. Daca in ziua respectiva nu ai teme, indicat ar fi sa le faci pentru zilele urmatoare. Iar in weekend la fel, jumatate de zi o petreci facand teme iar cealalta jucandu-te pe calculator sau facand alte activitati. Sper sa iti fie de folos si spor!

| DeutssDee explică (pentru NanoMaria):

Pai eu incep pe la 11:30 sau 12:30 pana atunci invat si scap de la scoala la 18; 30 sad