| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am nevoie de cateva versuri haioase, glume sau orice amuzant cu/despre numele Cristina. Fundita happy

Răspuns Câştigător
| Chuchk a răspuns:

Doi mosuleti, pe o banca din parc. La un moment dat, unul dintre ei, privind-o pe Cristina ce trece prin fata lor, ii spune celuilalt:
- O vezi Cristina? Sa stii ca moare dupa mine!
- Ei, as! Cum asa?!?
- Pai, doar n-are sa moara inaintea mea!

Cristina:
- Mami, ma arde fundul!
Mama Cristinei:
- Pai, arde-l si tu pe el!

Cristina merge la bunica sa, din padure si se intalneste cu lupul. Acesta, o intreaba:
- Cristina, ce ai in cos?
La care, Alinuta ii raspunde, zambind:
- Puroi!

Cristina catre taica-su:
- Mama ma tot freaca; ce sa fac?
- Pai, linge-o si tu!

Cristina isi surprinde parintii facand dragoste pe jos, in baie. Cristina o intreaba pe maica-sa, aflata deasupra:
- Ce faci, mama?
- Pai, il desumflu pe tatal tau!
La care Cristina:
- Mama, nu te agita prea tare, ca maine vine matusa si il umfla iar!

7 răspunsuri:
| AndreeaRa a răspuns:

Cristina isi doreste ca Denis sa ii vorbveasca despre calitatile ei fizice asa ca facandu-si curaj intreaba:
- Denis, ia spune-mi ce-ai vazut la mine?
- Pai ai tot ce-si poate dori un barbat...
- Ma gandeam eu!
- ...adica muschi si mustata!

| betty678 a răspuns (pentru AndreeaRa):

......Denis sa ii ''vorbveasca'''... vai de limba romana a noastra mai stim noi sa vorbim?

| AndreeaRa a răspuns (pentru betty678):

Ce rau imi pare ca abia dupa un an am vazut ceea ce mi-ai scris. In primul rand, eu am dat copy/paste de pe net, in graba, nu am stat sa verific daca e scris corect gramatical. tu in schimb stai cam prost la capitolul ghilimele si puncte de suspensie (care de obicei marcheaza o pauza a vorbirii). In viata mea de cand exist nu am vazut inaintea unei propozitii sa existe puncte de suspensie. "vai de limba romana a noastra mai stim sa vorbim?" Invata sa folosesti si virgula caci are un rol semnificativ. Poate iti dai seama si singura cat de penibil te exprimi. Acum te intreb eu pe tine, mai stim sa scriem?

| DaveMustaine a răspuns:

Stiu niste versuri pentru numele Marina
Cantec by profu'de chimie:
"Marina, Marina, Marina
Ma doare splina
Splina si ficatii
Cand te vad cu altii".

| LauraM01 a răspuns:

Cristina inveseleste ziua Cristina e ca albina.

| BrightLights a răspuns:

Ea e Cristina
Pe care dau vina
La ora de mate
Ca-mi da in spate happy
Nu stiu, doar asta mi-a venit in cap acum happy

| Marrymaria a răspuns:

1.cristina o intreaba mama sa daca poate sa faca roata tiganului in curtea scoli dar mama i-a zis: sa nu faci roata tiganului in curtea scoli pentru ca o sa ti se vada cilotei cristinuta vine a doua zi si ii spune mamei:mama mama am facut roata tiganului in curtea scoli iar mama intreaba?:dar nu ti s-a vazut cilotei? iar Cristina ii raspunde mamei: nu cai i-am dat jos.

Întrebări recente