| XDarkAngel a întrebat:

Hello big grin, care este cartea voastra preferata?
Scuze ca am editat prea tarziu, dar funda primeste cine descrie de ce e favorita lui love struck.

11 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Imi plac cartiile horror: preferata mea a fost: Psycho, dupa care urmeaza: Carrie, The Shining...etc. Dar in rest cartea mea preferata este Stapanul Inelelor :X

| ICanSeeAll a răspuns:

Harry potter. Nu cred ca mai e nevoie sa descriu aceste carti pentru ca probabil ai vazut si tu filmele. Le ador:x

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| DrunkenRat a răspuns:

Anne Rice - The Vampire Lestat, are teoretic de toate, spre exemplu arta(teatru, muzica), drama, actiune, iubire - si este una din putinele carti cu vampiri in care nu se indragosteste nimeni de ceva persoaj din liceustraight face.

| lifeisperfekt a răspuns:

A mea este:''Colt Alb'',pentru ca este o carte minuata,care pe mine ma sensibilizat enorm(chiar am si plans happy ),cu peripetii,cu multe intamplari minunate. Poate imi pl; ace asa de mult si pentru ca animalul meu preferat este cainele :d, dar oricum cartea este una minunata si nu cred ca am sa intalnesc o carte mai frumoasa, cel mai mult m-a sesibilizat partea in care puiutul(Colt Alb)este despartit de mama lui(atunci chiar am plans si am trait acel moment)eu cand citesc aceasta carte simt ca fac parte din ea si vad in fata ochilot toate intamplarile...tottttttt.Eu sper ca nu te-am plictisit, dar ti-am zis exact ceea ce simt :d happy.Pa!happy

| AnAnGeLWiThOuTnAmE a răspuns:

Quo vadis si zece negri mititei

| Teodori85 a răspuns:

Jurnanul Unui pusti,de Jeff Kiney, e super amuzanta, e vorba despre un pusti care statea numai pe jocuri toata vara.

| ANAHsneaman a răspuns:

Baltagul si maria sa puiul padurii de Mihail Sadoveanu big grin

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Steaua sudului de Jules Verne! Merita sa o citesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preferata? hmm.nu am.toate sunt preferatele mele! dar mi-au placut in mod deosebit:o supradoza de moarte,pisica printre porumbei si cainele din baskerville.
De ce mi-au placut? fiindca sunt politiste,captivante,te pun sa iti pui mintea la contributie,sa gasesti criminalul,te tin in suspans pana in ultimul moment.
aa,si mi-au mai placut foooarte mult seria ciresarii,au fost primele carti citite cu adevarat, am fost captivata de ei, ele mi-au deschis apetitul pentru lectura.
funda?big grin

| eooAlexandra a răspuns:

Paiiii sa vedem nici una

| BellaBellaBella a răspuns:

Imi place foarte foarte mult seria Twilight de Stephenie Meyer