| lola_2540 a întrebat:

Hello! imi place foarte mult sa decorez, sa pictez(mai ales pe pereti-casa e plina de desene), sa combin culori, forme.mai este mult pana atunci, dar vreau sa fac facultatea de arhitectura.sau arta(nu stiu, dar mai am tiiimp sa ma gandesc)oricum vreau sa ma axez pe design si arta.pentru ca imi place.numai ca am o mica.nelamurire.stiu niste oameni care au inceput sa faca arhitectura/arta si u renuntat, sau dus la alta facultate.fratele meu va merge la facultate de la anul(info), si l-am auzit stand de vb cu cineva care i-a zis: in ziua de azi nu mai conteaza sa faci o facultate ce iti place, trebuie sa faci o facultate din care sa iti iasa un serviciu cu multi bani. voi ce credeti? eu is cam mica sa ma gandesc la facultate(is abia cl a VI-a), dar parintii ar fi de acord daca as vrea sa fac una din facultatile mentionate mai sus(arh sau arta) atunci cand va fi timpul. dar mi-e frica sa nu ajung ca ceilalti, sa sfarsesc prin a renunta la ce imi place si sa fac ce aduce multi bani. mi-ar placea sa ajung candva sa fac o emisiune gen SOS salvati-mi casa!

2 răspunsuri:
| Oti a răspuns:

Sti ai dreptate ai muult timp sa te gandesti:p
Cand ajungi la liceu cu un anumit profil, atunci va trebui sa te gandesti si la facultatebatting eyelashes
Si tu ai dori sa profesezi la s. o. s, ei bine e practic un vis de`al taubig grin
Si eu visam sa fiu prezentatoare de stirirolling on the floor
Dar profilul meu la liceu spune altceva:p

succes:d

fundita?batting eyelashes

| Deutza_5625 a răspuns:

Pai na-r fi o dee rea avand in vdere cas i eu-s in clasa a 6-a si trec a7-a si merg la niste cursuri de desen unde mai itit poti da frau liber mainii tale. La fel e si la mine acasa ador sa pictez si desenez, daca vrei poti merge la tonita bine asta daca vrei sa te specializezi si sa stii ca daca iti doresti foarte mult asta si ai talent nu te ingrijora pentru mai tarziu! pupici si gandeste-te bine!