| Neyter a întrebat:

..
Eu vreau sa ma duc la scoala de arte pe arhitectura, dar parca as vrea sa ma duc la muzica. Problema este ca nu am fost niciodata la canto si nu prea cant de fata cu nimeni si nu stiu daca pot face ceva dupa un liceu de muzica (ma refer daca nu ajung popular si sa fac bani facand poze, pentru ca daca te duci la scoala de muzica cam de pe asta se fac banii). La arhitectura vreau sa ma duc deoarece imi place sa desenez cu creionul (fara sa pictez, urasc asta pentru ca stric tot deseneul), dar si acolo imi este frica pentru. ca este destul de dificil din cate am vazut si sper doar sa nu fiu ultimul din clasa daca merg acolo.
Voi ce parere aveti?
Ar trebuii sa merg la canto sa vad ce pot si sa imi imbunatatesc vocea SAU ar trebui sa ma duc la arhitectura facand proiecte si diferite chestii?
CEL MAI IMPORTANT!
DAU FUNDA big grin!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Fără fundă.
Arta este frumoasă oricare ar fi aceasta.
Este adevărat că poate de pe urma artei se poate trăi mai greu; dar nu întotdeauna este asa.
Nu trebuie să te temi că altii vor fi mai buni ca tine; unii au avut ocazia să-si dezvolte talentele. Dar și față de acestia există altii si mai buni decât ei.
Dacă iti place muzica vei avea ocazii ca in timpul studierii ei să te înscrii la diferite concursuri și evenimente. Vei fi invitat /a la diferite evenimente cum ar fi nunti si botezuri nu ca să canti; si atunci ai ocazia ca să-ti fie auzită vocea. Dacă te simți pudic/a în fața familiei, lucrul acesta va dispărea în în timp.

Iar si daca nu te vei descurca în primii ani, atunci sa știi că există multe ramuri în medicină la care poti opta. Kinetoterapia este ceva mai ușor.
Succes.
Mai așteaptă păreri.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca stii ca, se da un test eliminatoriu inainte de a intra la asemenea licee, cu talentul tau de cantaret, sau cu cel de desen, pentru arte.
Daca nu esti bun la cantat ori nu stapanesti matematica foarte bine (pentru arhitectura), orienteaza-te spre alt liceu!

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Arhitectura e buna.
Sora mea vrea sa se duca la liceul de arta.ea vrea sa se duca pe actorie si desen.
Nu vrea arhitectura..desi i-am sugerat.
Daca te duci pe muzica..trebuie sa stii notele.e greu.dar nu spun nimic.NIMIC NU ESTE IMPOSIBIL! :*