| iiDouaPuncteParanteza a întrebat:

Hello TPU crying((

cea mai buna prietena s-a certat cu vreo 6 verisoare de ale mele si tot nu vrea sa inteleaga ca daca are chef de cearta sa se certe cu mine nu cu ele si ma deranjeaza crying(...si acum mi-a zis ca le da dracu...si eu i-am zis sa se duca tare

as putea sa fac ceva?crying(

Răspuns Câştigător
| Skylerx a răspuns:

Prietena ta e cam nebuna. Respinge-o, sua verisoarelor tale spune-le sa nu o mai bage in seama. O sa vada la sfarsit ca a gresit si se va intoarce la picioarele tale.big grin

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cine esti tu pentru a se certa cu tine? Daca tot ai vrut sa-ti faci simtita prezenta intr-o astfel de situatie, trebuia sa aplici o metoda prin care sa le impaci, si nu una prin care sa te certi cu prietena ta.

| Skylerx a răspuns:

Mersi kiss. Dar cine esti tu, Sonya, sa te certi cu verisoara ei? Nu vreau sa folosesc cuvinte urate, dar daca si tie ti-ar spune ca verisoara ta e urata sau ceva? Ti-ar conveni, nu? Asa ca nu te baga si taci.

| shadovv a răspuns:

Ai putea rezlova asta prin comunicarea cu ea ca o fiinta rationala ce esti sa sa nu ragi la ea ca un animal. Vorbeste cu ea, sunei ca nu e bine ce face...

| Gufiii a răspuns:

Nu... inseamna ca are ceva la cap daca nu vrea sa mai fie prietena cu tine ar trebui sa iti spuna nu sa se certe cu toata familia ta

| BoomBoomToxic a răspuns:

Nu e adevaraaat! M-am certat cu o verisoara de a ta si doar pentru ca mi-a vorbit uraat! Nu mai mintzzi ca spun la toata strada ca vroiai sa o sun p maicata ca... vrei sa continui?

| SweetAnonima a răspuns:

Pai...
Daca nu a inteles ca pe tine te deranjeaza ce face inseamna ca nu ti-e prietena adevarata! Numai vorbi cu ea o vreme! E cel mai bine!

Întrebări recente