| Idk007 a întrebat:

Plss help.Deci sa va spun povestea mea.

Am avut si eu odata 2 prietene. f bune. una dintre ele o cunosteam de cand m-a facut mami.si cealalta(sunt verisoare) o cunosc de vara trecuta. Tin sa va spun ca am avut o relatie cu un baiat. un an si ceva. timp in care eram prietena cu ele. Apoi. din nu mai stiu ce cauza. a aparut o ruptura intre noi, si ne-am certat. Cea pe care o cunosc de mica, este cea mai rea persoana care am cunoscut'o vreodata.Acum mi-am dat seama de asta.
Deci.vara asta(la inceputul verii), ne-am certat.si logic ca ele au inceput sa se inteleaga din ce in ce mai bine (pana acum nu faceau asta)

Si.au inceput sa-mi faca mie faze urate. A(cea pe care o cunosc de o vara ). s-a cuplat cu fostul meu prieten (dp care pot sa spun ca am suferit super mult, pentru ca e un idiot.si ea stia asta, dar stia si ca l-am iubit si ca asa poate sa ma faca pe mine geloasa)...si eu.ca o idioata. am facut cam acelasi lucru dupa ce am aflat asta (m-am cuplat cu baiatul pe care ea il placea foarte mult, dar nu avea nici o sansa de la el ). ma rog.toate bune si frumoase. pana cand nu mai stiu cine. m-a influentat intr'un sens rau.sa ma impac cu fostul' prieten (cel cu care era A.). si am facut prostia asta si logic ca de my boyfriend(C) m-am indepartat.si ne-am certat.straight facecrying(. dp cateva zile si A. s-a certat cu fostul meu prieten(P). si acum. cealalta "prietena" a mea M.(pe care o cunosc de mica). se da la C.straight facesi ii iese.pentru ca el e f suparat pe mine.straight face. si de abia dupa ce m-am certat cu el tin sa spun ca am realizat ca il iubeam straight facefara sa-mi dau seama.straight facecrying(acum imi pare atat de raw.plus ca M l-a influentat pe C sa vb urat cu mine (d fapt sa nu mai vb deloc ca mine ). si asta ma doare atat de tare straight face. ea o sa-si bata joc de el.pentru ca asa este firea ei. o scorpie, as vrea sa fac ceva sa ma razbun pe cele "2 prietene ale mele ". si sa fac ceva si sa-i deschid ochii lui C.straight facesa'i arat cine il iubeste straight facecrying(.

This is the story of my summerstraight facecryingTrist.si am crezut ca asta o sa fie "my perfect summer"...straight face

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Mda.
Regula numărul 1: când sunt 3 best-friends, în 99% din cazuri iese naşpa.
Regula numărul 2: nu te lăsa influenţată de alţii în alegerea partenerului. Dacă s-a terminat, s-a terminat, e alegerea ta din PROPRIA TA INIŢIATIVĂ să încerci să repari.
Regula numărul 3: alegeţi prietenele în aşa fel încât să nu aveţi gusturi asemănătoare la băieţi, şi fă cu ea sau ele un fel de pact: niciodată să nu vă certaţi pe băieţi.
Regula numărul 4: abţine-te de la a-ţi plăcea mai mulţi băieţi deodată. Nu te apuca de o relaţie nouă dacă nu ai trecut peste cea veche 100%.
Regula numărul 5: niciodată să nu te cerţi cu o prietenă şi să laşi totul să se ducă de râpă, în special când motivul nu e unul într-adevăr semnificativ.
Regula numărul 6: reţine regulile.

Asta doar ca o lecţie pentru viitor. Vorbesc din experienţă proprie.

Îmi pare rău să aud că ai avut o vară nasoală, dar nu e ultima vară din viaţa ta. Hai, înveselireawinking

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă ştiai de regula 1, puteai să te fereştibatting eyelashes Poate acum ai fi considerat că ai o vară faină big grin
Regula 4... Hmm, e înşelătoare situaţia. Ai crezut că ai trecut până n-a venit altu' să-ţi bage drăcii de idei în cap, presupun.

Cu plăcere happy

| darkrider a răspuns:

Scrie un scenariu pentru o telenovela cu povestea asta laughing
Razbunarea nu e buna. In locul tau, daca as fi, le-as ignora complet pe cele doua individe, si NU le-as arata ca imi pasa vreun pic de ele. Daca cea pe care o cunosti de mica este o scorpie cum spui tu, atunci isi va da seama si cel de care te-ai despartit, si probabil, daca vorbesti cu el, o veti rezolva.
Si nu uita, ignora-le pe individe, nu le mai da apa la moara.

| darkrider a răspuns:

Beatrissu, chestiile astea sunt minore, stiu ca acum ti se par grave si crezi ca esti cea mai ghinionista persoana, dar de fapt, iti vei da seama mai tarziu ca n-a meritat sa te agiti atat... Multi oameni au doua "fete" (n-am diacritice), si vei mai intalni, din pacate. Priveste partea buna a lucrurilor, dupa pataniile astea, pe viitor, fiind trecuta prin asa ceva, vei face fata mai bine situatiilor de acest gen sau chiar le vei evita.
Sa ai o viata frumoasa, numai bine iti doresc happy

| Andr3y_6218 a răspuns:

Faze asemanatoare patesc cam toti adolescentii din lumea astalaughing deci taci si inghite laughing nu te mai plange...sunt sigur ca nu esti tu o sfanta ceva...si totul e rau in jurul tau.gandeste'te in primul rand la greselile care le'ai facut tu si incearca sa le repari sau cel putin sa incerci sa nu le mai repeti si vei vedea ca o sa fie bine.happy

| drakosu a răspuns:

Cazurile astea is frecvente...aproape.sincer parerea mea a unui baiat.eu zic sa nu le bagi in seama pe nici una.si pe el uital ca mai sunt baeti.si altadata fii antena.ce prietene iti faciwinking

| Idk007 explică:

De regula 1 stiam si eu happylaughing'

la regula 4: credeam ca am trecut peste straight face

Si da @darkrider.ma gandeam sa fac o telenovela laughing.si ma mai intrebam dc mi se intampla toate astea mie.am mai ramas cu o BFF.si ea se intreaba cum pot sa rezist? imi spune mereu ca sunt cea mai complicata persoana careia i se intampla numai chestii complicatelaughing.a zis ca ea n-ar stii ce sa faca daca ar fi in loku meu.si tocmai de asta nu are cum sa-mi dea sfaturi.in legatura cu ce sa fac straight facecred ca o sa ma duc la un psiholog. poate face el telenovela laughing))

Multumesc>big grin

| ionut_4940 a răspuns:

Nu le baga in seama pe iele si dai atentie lui imbracate sexi ceva