| AnaMaria12 a întrebat:

Hello TPU,eu as vrea sa imi fac un jurnal dar nu stiu ce sa scriu pe prima pagina,habar nu am cum sa incep. Ceva idei va rog va dau funda.big grin

P.S :Mar ajuta si poze,nu jurnaluri ci cu diferite chiesti, spre ca ati inteles wave

8 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună!
Poţi scrie un mic citat, sau poţi lipi o poză cu tine, iar sub ea să pui câteva date.Nu ar strica chiar să scrii o întâmplare pretrecută astăzi, sau zilele trecute.Lucruri care te deranjează, care îţi plac..Tot ce ai în cap în momentul respectiv.
Sper că ţi-am dat o idee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scrie asa:
In acest jurnal as vrea sa scriu corect in limba romana diferite "chiesti" deoarece ma cred prea desteapta sa mai pun mana sa citesc o carte.
Sper ca te-am ajutat!happy

| AnaMaria12 explică (pentru anonim_4396):

Nesimtit raspunsul tau...nu cred ca ti`e ti-ar conveni sa iti raspunda asa la o intrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMaria12):

In primul rand intrebarile mele nu sunt "stupide" si scrise gresit din punct de vedere gramatical.

| AnaMaria12 explică (pentru anonim_4396):

Hei da nu ti-a cerut nimeni parerea sa zici ca intrebarea mea este stupida siteul acest este facut sa pui intrebari si inca o chiesti nimeni nu este perfect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMaria12):

Nu am zis ca exista persoana perfecta, dar omul se poate perfectiona!
M-am uitat prin intrebarile tale si vad ca "chiesti" nu e o greseala minora, se tot repeta, precum si alte cuvinte!
Site-ul asta iti spune clar ca intrebarile trebuie sa fie corecte pentru a putea fi intelese de restul utilizatorilor.

| AnaMaria12 explică (pentru anonim_4396):

Eu scriu corect dar cand postez intrebarea uit sa ma corectez straight face

| Ada_8018 a răspuns (pentru AnaMaria12):

Si mie mi se pare ca nu prea stii sa scrii corect din punct de vedere gramatical. Deci corecteaza-te si apoi vino aici sa ne arati noua ca stii scrie. CEAW