| Taaci a întrebat:

Help TPU! Ce sa ii fac calculatorului daca atunci cand il deschid imi arata" CPU fan error" si numai daca dau f1 imi deschide calculatorul?worried Problema mai mare e ca dupa 5 minute de la deschidere se stinge bruscstraight face Ce trebuie sa-i fac? sau ce a patit?cryingFundaa!

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Ti se supraincalzeste procesorul. " CPU fan error " inseamna ca ventilatia procesorului nu mai lucreaza. Poate s`a ars un circuit, sau s`a rupt o pala sau mai multe de la ventilator, si nu mai poate porni. Nu cred ca ii poti face nimic folosindu`te de software, incearca sa-l duci in service.

2 răspunsuri:
| dan11 a răspuns:

Nu merge ventilatia ca sa folosesc un termen mai pe intelesul tuturos.din aceasta cauza calculatorul se supraincalzeste.ca si masura de protectie se inchide.nu-l mai porni ca-l fortezi si-l poti arde.mergi la un service.

| SkyIsTheLimit a răspuns:

Hello. Problema o ai la Ventilatorul de pe Procesor.Acesta atinge o temperatura foarte mare si este setat sa ti se opreasca calculatorul pentru a nu pati ceva...
deci rezolva-ti problema coolerului de la procesor si o sa fie ok.