| pisycootszataa a întrebat:

am o problema cu calculatorul meu se tot stinge din 10 in 10 minute si dupa ce se stinge nu pot sa il deschid ca se stinge din nou trebuie sa astept alte 10 minute.
ce sa fac? va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, am avut si eu problema aceasta, si de obicei, cand se intampla acest lucru, trebuie schimbat windows-ul.Mai bine ai chema un specialist sa ti-l reparehappy

| costel24ro a răspuns:

Nu e neaparat de la windows,mai mult ca sigur nu e pentru ca alfel l-ai putea porni imediat dupa c se inchide,mai sigur e temperatura mare a procesorului.ori are prea mult praf si ventilatorul nu mai poate raci cum trebuie,ventilatorul e mort,sau pasta termica dintre radiator si procesor trebuie inlocuita! oricum de aici e sigur problema, procesorul se incalzeste f tare si intra in protectie, normal ca nu porneste imediat ca trebuie sa se raceasca! trebuie sa chemi p cineva care chiar se pricepe!

| pisycootszataa explică:

Multumesc!:*