Întrebare recomandată | Pikachu12345 a întrebat:

Hey, a venit verisoara mea de 10 ani la mine si nu stiu pe unde as putea sa o plimb. Puteti sa-mi spuneti niste zone de vizitat din Bucuresti, cum ar fi muzee, parcuri, etc?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Google - Obiective turistice copii Bucuresti. Ai sute de liste - https://tusibebe.wordpress.com/......bucuresti/

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gradina zoologică, parcul cișmigiu, herăstrău, muzeul satului, mall vitan, mega mall, băneasa shoping city, du o la mec. Tu esti fată sau băiat, ce vârstă ai?

| Pikachu12345 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Fata, am 14 si nu conteaza ona stiu sa ajung oriunde

| RAY a răspuns:

Http://www.qbebe.ro/......_bucuresti
» Casa mita biciclista
» Balta vrajitoarelor
» Palatul cec
» Fortul 13 jilava
» Insula de pe lacul morii
» Cimitirul bellu
» Casa melik- cea mai veche casa din Bucuresti
» Desenele dinintersectia stirbei cu berzei
» Statia de metrou politehnica
» Bistroul de arte acuarela
» Schitul darvari
» Strazile in trepte si magnoliile din cotroceni
» Terasa mnac
» Dizainar, magazin-concept de design romanesc
» Otetarul din dionisie lupu, copacul care a inghitit un gard
» Castelul tepes
» Manastirea chiajna
» Biserica stavropoleos
» Scoala centrala
» Trenul regal

| Violleta2022 a răspuns:

Cum tu 14 ani, ea 10 ani, nu-i recomandat sa iesiti la plimbare singuri prin Bucuresti! Doi copii singuri pot fii tinta tiganilor sau a celor rau intentionati.
Vizitati impreuna imprejurimile blocului sau ale casei unde locuiesti, pana in weekend cand pot parintii sa mearga cu voi prin muzee, parcuri, magazine, samd.

| weirdfirefly00 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine o duci in parcul Herastrau, e imens parcul si poti sa o plimbi si cu vaporasul sau sa stati la o inghetata sau pe marginea lacului, etc. Eu acolo as duce pe cineva care vine in Bucuresti si nu a mai fost aici, mai ales daca este dintr-un orasel mic/comuna. Nu stiu cati ani ai, daca esti mic mergeti cu un adult.

| Frz_Andy_1995 a răspuns:

Parcul Tineretului / Oraselul Copiilor, Muzeul Antipa etc