| Deyutza a întrebat:

Hey! Am nevoie de niste sfaturi! As dori sa-mi spuneti ce carte as putea si eu sa citesc. Un roman pentru. cls a VII care sa nu aiba asa multe pagini (max 350p.). Sa fie frumoasa, sa nu fie plictisitoare si sa ma capteze de la inceput si pana la sfarsit. Ca daca nu-mi place cartea ma plictisesc si nu o mai citesc big grin. Multumesc anticipat kiss

Răspuns Câştigător
| sabinaelena a răspuns:

Pai o carte pe care am citit-o in vara si care e pentru clasa a 7-a este "Singur pe lume" de Victor Malot
Este intr-adevar o fascinanta poveste de viata a copilului Remi care mai apoi creste, invata din experientele pe care le are. In prima faza este adoptat si mai apoi din hazard isi gaseste mama adevarata dar nu uita de "mama Barberin la care se reintoarce"

Este o carte reusita din toate puncetele de vedere.

4 răspunsuri:
| alexia221 a răspuns:

Pai singura care chiar mi-a placut mie e harry potter numai ca unele carti harry potter au mai mult de 350 de pagini

| Aly64 a răspuns:

Stephen King - Salem's Lot sau
Stephen King - Dolores Claiborne
le-am citit cand eram intr-a 7a si mi-au placut extraordinar de mult
Funda?puppy dog eyes

| Smile94 a răspuns:

Daca esti genul sf ti-as putea recomanda Endymon spring dar nu stiu de cine este scrisa

| Sweet_1111 a răspuns:

Chiar Singur pe lume am vrut sa tio recomand si eu...