| YroxyY a întrebat:

Mi s-a cerut la scoala sa citesc Enigma Otiliei si azi am inceput sa citesc primele pagini. Dupa ce am lasat cartea jos am inceput sa ma simt foarte trista, apoi ochii au inceput sa mi se umezeasca si am inceput sa plang fara explicatie. Eram foarte vesela inainte, avusesem o dimineata frumoasa, dar acum imivine uneori plang. Indeea e ca aceasta carte ma duce ca gandul la o lume in care e mereu intuneric iar oamenii sunt singuri si lipsiti de viata. Nu am citit decat primele 13 pagini si imi e frica sa o mai citesc deorece ma induce in aceasta stare proasta. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Se numeste empatie si ceva normal cand citesti ceva ce te prinde. Felicitari, esti om

| Amalia_Tini_1995 a răspuns:

Pai nu stiu! opreste-te din citit si punete sa citesti mai tarziu sau citeste rezumatul si GATA