| BeccaBoo a întrebat:

Hey, am o cartela de 5 euro credit de la Orange. Cum o pot folosi? Mai exact, cum sa o activez?

4 răspunsuri:
| vanessa63425789 a răspuns:

Vezi ca ai codul de reincarcare
tasteaza-l pe telefon si dupa sun la acel cod.

| MrsRed a răspuns:

Bună!

Să înţeleg că ai cumpărat o cartelă Orange PrePay şi vrei s-o "activezi"?

O introduci în telefon, apoi deschizi telefonul şi faci un prim apel : spre exemplu, la 333 ( info credit ).

Cartela se "activează" automat şi vei primi sms cu creditul sau opţiunea cu 2000 minute/sms-uri ( gata activată ).

Toate cele bune.

| BeccaBoo explică (pentru MrsRed):

Cand vreau sa apelez la 333 imi apare " neinregistrat in retea "

| MrsRed a răspuns:

Incearca asa : apeleaza *100# si acceseaza ramura Promotii