| meedanyy a întrebat:

Hey! Am o prietena care acum s-a trezit si ea ca vrea sa se mute din liceul in care e. credeti ca ar mai avea vreo sansa sa se mute in prima zi de scl din al2lea semestru? Ma rog si daca ar avea loc in liceu in care vrea. Adica credeti ca ar vrea directorul sa ii de. a fisa de transfer?

4 răspunsuri:
| meedanyy explică:

Am uitat si corigenta la o materie

| bebitzu a răspuns:

Daca vrea sa se mute, directorul e obligat sa ii elibereze foaia matricola, chiar daca are o corigenta la o materie. Si pentru a fi oarecum sigura de locul ei in liceul in care vrea sa se mute ar trebui sa aiba media cu cel putin 20 de sutimi mai mare fara de ultimul admis in precedentul "val", si desigur trebuie luata legatura cu diriginta/dirigintele de la clasa in care urmeaza sa fie mutata. De preferat ca materie la care este corigenta sa nu fie specialitatea dirigintelui de la noul liceu big grin

| Memories a răspuns:

Am avut si eu o colega care s-a transferat la alt liceu in vacanta dintre semestre si era corigenta la mate.

| Wellfun a răspuns:

Sigur că poate.