| coopilluu a întrebat:

Hey! Ce parere aveti despre prostia asta ca in 2012 va veni sfarsitul lumii sau in 2013 planeta Nibiru ne va distruge, deoarece va trece intre noi si luna? tonguetongue

Răspuns Câştigător
| Nane a răspuns:

Am auzit si eu pe discovery de calendarul mayasilor. cauta despre eiwinking se zice ca tot ce este scris in acel calendar pana acum s-a adeverittongue, acolo scriind ca in 2012 se va sfarsihappy stai fara griji laughing cat esti in Romania mai traiesti cel putin 50 de anilaughing noi suntem prea in urma chiar si pentru sfarsitlaughing

9 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

S-au adunat multe pericole la adresa umanităţii, dintre cele extraterestre menţionez : apogeul erupţiilor solare va fi în 2012, ultima aliniere va avea loc tot în 2012, calendarul mayaş care are ca ultimă pagină tot anul 2012, recente descoperiri în biblioteca Vaticanului care au ca enunţ final al Apocalipsei anul 2012.
Dar toate acestea pot fi luate ca simple ameninţări la adresa omenirii, ca avertismente demne de luat în seamă pentru schimbarea comportamentului şi a opticii de viaţă, întrucât se ştie sigur că numai Bunul Dumnezeu va decide clipa când vom trece în nefiinţă.

| Adredemesconf a răspuns:

Ai mare dreptate, e o prostie. Dar daca Dumnezeu vrea sa se termine atunci sau oricand o fi, eu cred ca unii o meritam cu varf si indesat...nu toti, dar mai mult de majoritatea...

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Asa au zis oamenii si in 2000, au zis ca la fel va fi sfirsitul lumii si era o ajitatie... a fost? Nu, traim si pina in ziua de azi si deja au trecut 10 ani, si cum au trecut 10 vor mai trece inca 10 si tot asa. E o prostie cu toata scornirea asta cu sfirsitul lumii.Deci ceva de genul superstitii, pur si simplu nu atrage atentia si nu crede in asa ceva.Nu te teme, totul va fi bine!winking

Dina!

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Stiam de 2012 dar de 2013 si de planeta Nibiru in niciun cazlaughing. Ca sa iti mai zic ceva, chiar acum seara am vazut faza aia cu calendarul mayas.Si se zice ca erau cei mai buni astrologi si astfel au prezis ca in 21 decembrie 2012 mijlocul caii lactee se va alinia cu soarele si planeta noastra.Si cica fenomenu' se petrece la 26. 000 de ani diferenta.Se zice ca acum 2000 de ani a inceput ciclul nostru de viata, asta dupa ce ciclul oamenilor din porumb s-a terminat.Pe parcursul anilor cica zeii lor au creat oameni din malai cu sange [ omul porumb ] si nu stiu cate or mai zis aia.Mnoah, dar cica in 2012 ciclul nostru se termina:-s.Si eu sunt confuza.Imi doresc sa cred insa se spune ca numai Cel de Sus stie sfaritul dar as vrea ca acele descoperiri sa nu se fi facut. Daca tot vine sfarsitu' macar sa murim fara sa stim.Eu ma gandesc ca si asta e cauza! Adica stiinta a mers prea departe in sensul rau: bombe de toate felurile, arme.in fine, problema este ca suntem prea rai cu noi insine daramite cu cei din preajma noastra? Asa ca e posibil! Insa nu stiu ce sa zic.sunt confuza rau:-s

| Aia cu cap mare a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa vina cand o sa vrea Dumnezeu, nu cand spun oamenii de stinta...cu tote astea e prima data cand un om de stinta si un proroc au cazut de acord in ceva : sfarsitul lumii e aproape, prorocii au vazut asta si oamenii de stinta au calculat-o.Prorocii nu spun ca va veni in 2012, spun doar ca e aproape si asa este! nu vreau sa te sperii sau ceva de genu' da' toti stim ca intr-o zi o sa vina si o sa murim..."Toti suntem datori cu o moarte"oricum, noi trebuie' sa gandim pozitiv si sa ascultam Biblia: "Fa lucruri bune, invata lucruri bune si vei ajunge intr-un loc minunat"

| xXJustMeXx a răspuns:

Cred ca e o tampenie!

| Suzzy_5903 a răspuns:

Nimeni nu poate sti exact ce se va intampla...Au mai zis de cateva ori ca va veni sfarsitul lumii si nu s-a intamplat.Traim si vedem laughing) ce se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar domnul stie acest aspect si.

| EmdYYY a răspuns:

Nu prea cred pentru ca asa ziceau si in anul 2009 ca va veni apokalipsa si a venit? pa moartea ca nu a venitlaughing))))))