| YumiSukinanda a întrebat:

Hey crying. Deci, eu am13 ani si nu stiu cum sa fac sa le explic parintilor ca eu vreau o vacanta frumoasa. De 3 ani nu am mai fost in vacanta, am stat doar in rahatul asta de sat. Vreau si eu in Oradea la baile felix, ori la mare in Mamaia, ori undeva frumos sad. Faza e ca nu ne permitem. Adica, avem 2 nunti vara asta si sunt obligatorii, adica, sunt neamuri apropiate si trebuie sa mergem. Si in vacanta unde vreau eu e prea scump, la Mamaia de exemplu. Nu stiu deloc ce sa fac sad, mereu cand prietenii mei pleaca in vacanta eu incep sa plang ca nu am parte de asa ceva si m-am saturat. Eu sunt undeva prin Neamt, Piatra Neamt mai exact. Mama zice ca vrea undeva la munte, dar eu urasc locul ala si vreau o data sa fie cum vreau eu. sad. Vreau la o apa, la ceva, sa fie racoritor, sa fie distractie, muzica, sa fie superb, dar. sad. Daca mi-ati putea recomanda un loc frumos, nici prea scump, dar sa fie distractie si nici chiar preea departe de aici, maxim 400 de km sad. Va rog sa ma ajutati sad, o data nu am fost si eu undeva frumos si simt ca vara asta trece peste mine fara sa profit deloc de ea. sad. Sper sa ma ajutati sad, multumesc. ( Scuzati cat am scris, am simtit nevoia sa scriu mai mult ).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La Praid tocmai s-a deschis un strand nou nout cu apa sarata si e la doar 130 km de Piatra Neamt

| TheWalker11 a răspuns:

Asta e daca nu-ti permiti..stai un pic departe de mare :/ dar intr-un weekend candva poti merge la un strand sau la o piscina din apropiere happy.O sa vina si randul tau. Poate cand o sa faci 18 ani o sa te lase sa mergi impreuna cu prietenele la mare! big grin (sau cu iubitulwinking )

| Ciocolataa20 a răspuns:

Daca nu -si permit asta e...Va veni si ziua in care sa pleci si tu. Poti sa pleci cu un prieten de-al tau sau prietena si iesi mai ieftin.Iti intrebi prietenii daca vor sa mergeti impreuna