| ingerashpierduth a întrebat:

Hey...deci sa va povesteschee hee cunosc un baiat de cand eram mica.El este cu un an mai mic ca mine si in timpul scolii locuieste in Spania doar in vacanta vine la bunici.Nu a mai venit de 2 ani in Romania iar saptamana trecuta mi-a facut surpriza sa vina la mine.In tot timpul cand a fost plecat am vorbit pe massenger si de multe ori imi spuneaca ar vrea sa stea cu mine cand vine acasa...Cand a venit la mine eu eram cu o prietena cu care ela vorbit doar de 2-3 ori.Eu sunt indragostita pana peste cap de el dar prietena mea spune ca si ei ii place de el.Eu cear trebui sa fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i explici ce simti pentru el va intelege daca chiar e prietena cu tine happy

| CranK71 a răspuns:

Sa-i spui sa se mute in Romania nu poti eu zic sa-l uiti si sa treci peste ca poti sta cu el dar doar in vacanta ceea ce e mai mult o amagire...

| yocata10 a răspuns:

Prietena te poate intelegewinking si daca el alege sa stea cu tinewinking! adica voi va stiti de atata timp iar acum sa se bage ea nu ar fi prea corectwinking daca-ti place de cineva faci tot posibilul si renunnti la tot pentru acea persoanawinking

| Claudettee a răspuns:

Buna. Eu cred ca e doar ceva de moment.Ai spus ca nu l-ai mai vazut de 2 ani..deci a trecut o perioada destul de luna de cand nu v-ati mai vazut. Poate incerci sa vezi daca si lui ii place de tine. Poate ajunge-ti sa fiti impreuna. Dar ai grija sa nu te certi cu prietena ta din cauza asta.;* Bafta

| Ellzişor a răspuns:

Prietenia e prietenie. Dar totusi, tu il cunosti pe acest bait de mai mult timp, stii ce fel de persoana este, stii daca e potrivit pentru tine sau pentru ea. Dar pana la urma e alegerea lui cu cine vrea sa fie. Asta nu poti decide in locul lui. Nici tu, nici prietena ta. Lasa lucrurile sa mearga de la sine, eventual impinge-le putin, ca vara e pe sfarsite si nu ai tot timpul la dispozitie. Bafta :*