| SweetAngelCry a întrebat:

Credeti ca am facut bine ce am facut?
Eu si prietena mea cea mai buna ne cunosteam de la gradinita.Ne intelegeam perfect, dar cu timpul mi-am dat seama ca profita nitel de mine.In clasa a4-a ea a mai vorbit si cu alte fete, ma refer ca statea cu ele, iar pe mine m-a lasat deoparte. M-am simtit prost, ea era ca sa spun asa, persoana cu care ma intelegeam cel mai bine.Parintii mei nu erau de acord sa stau cu ea.chestia cu prieteniile s-a intamplat de 3 ori.Eu eram mereu data laoparte.In clasa a5-a, ea a facut acelasi lucru, asa ca m-am gandit sa-mi fac si eu mai multi prieteni.Asa am facut si pe ea aproape ca nu o bagam in seama.Cand s-a certat cu acele fete, a inceput sa vorbeasca din nou cu mine. dar eu eram indiferenta si i-am spus ca nu mai vreau sa fim cele mai bune prietene si ca nu mai vreau sa sufar. Ea a continuat sa ma toace la cap cu asta, dar nu am acceptat. Dupa putin timp, ea si-a gasit noi prietene.Credeti ca am facut bine ca am renuntat la ea?

Răspuns Câştigător
| LNK a răspuns:

Salut!
Sincer, da. Pentru ca a fost un fel de tradare. Nimeni nu zice sa nu aiba alti amici, dar sa nu te dea la o parte mai ales in cazul in care erati cele mai bune prietene. Ai facut foarte bine, pentru ca daca ai fi acceptat, s-ar fi repetat chestia asta, pentru ca daca a facut-o o data, ce o impiedica sa o faca si a doua oara? Acum a vazut si ea cum e sa fii data la o parte de cea pe care o consideri cea mai buna prietena. Nu-ti fa griji, ai facut foarte bine.
Succes! happy

17 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Da. serios. prietenii adevarati nu sunt de circumstanta, sa-ti fie prieteni numai cind e momentul potrivit pentru ei.

| Libelle a răspuns:

Ea nu era prietena. thu ereai umarul pe care plangea dupa dezamagiri. doar atat. apoi se ducea sh iar te uita. sh picai de fraiera:p

| elyssa20 a răspuns:

Dap pentru ca nimanui nu ii place sa fie a 5 a roata la caruta.

| oracoluldindelphi a răspuns:

Da, absolut!

| MariuZ a răspuns:

Da

| diana a răspuns:

Nu, nu ai facut bine.Ai facut foarte bine.
Un prieten adevarat nu sta cu tine doar pentru ca nu are alte variante.

| ZuZuAleX a răspuns:

Dabig grin ai facut binebig grin

| georgiana_5779 a răspuns:

Da. pentru ca ea te tinea ca pe o roate de rezerva.nimeni nu ne poate folosi, si fiecare vom avea de suferit mai tarziu daca facem rau oamenilor

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da, ai facut foarte bine. Daca erai prietena ei cea mai bune te includea si pe tine in grupul acela.

| alexandra14 a răspuns:

Eu cred ca da. daca tu erai cea mai buna prietena a iei nu te dadea la o parte.Ai facut bine ca ai facut acelasi lucru ca sa vada si ea cum e sa fii respins.

| Me23 Tia a răspuns:

Eu cred ca da.happy bv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca nu asa se comporta o prietena adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Mai tarziu tot renuntai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai procedat corectttt.foate bine, se folosea de tine, bravo, rezista

| cristime a răspuns:

Nu ai facut bine faceai bine daca ii dadeai si o palma. Logic ca ai facut bine.

| Bianca_5585 a răspuns:

Da cred ca ai facut bine pentru ca nu merita atentia ta. Stai mai mult cu celelalte prietene si fa tot pasibilul sa se certe ea cu prietenele ei si atunci vi somti o bucurie imensa crededema mi s-a intamplat