| Alisiia a întrebat:

Heii` TPU! Am nevoie de sfaturile voastre. Este vorba despre un baiat pe care l`am cunoascut printr`o prietena pe nume Carin [ ei fiind impreuna ]. Am tot iesit cu ei si cu alti prieteni si am inceput sa ma atasez de el si el de mine pot spune ca a inceput sa ne placa unul de celalalt. Intr`o zi s`a imbatat iar Carin s`a despartit de el spunandu`i ca ea nu vrea sa fie cu un betiv. Chiar daca ei s`au despartit eu am continuat sa ies cu el dar nu pentru mult timp pentru ca el locuieste in Spania si a venit aici doar in vacanta [ vine de doua ori pe an ]. Am mai vorbit cu el si mi-a spus ca ma place si ca tine la mine. Sunt foarte nehotarata nu sunt sigura daca-mi place sau nu de el l straight face. Cum pot sa`mi dau seama cu adevarat ce simt pentru el. Ce sa fac sa-i dau o sansa? Apropo am uitat sa va spun ca si celei mai bune prietene ii place de el si s`ar supara foarte tare daca as fi cu el straight face
Multumesc pentru timpul acordat. ♥ Astept cat mai multe sfaturi ♥
Dau Funda : x ☻

Răspuns Câştigător
| ℓαυяα a răspuns:

Daca ai fi in situatia prietenei tale, nu prea ti-ar placea sa iti vezi fostul iubit cu prietena tawinking.
gandeste-te, chiar se merita sa strici o prietenie pentru un baiat care nici nu sta in Romania?

| Alisiia explică (pentru ℓαυяα):

Pai. Prietenia noastra oricum este deja stricata straight face Ea spune ca nu vrea sa fie cu un beutor, dar ea nu se gandeste ca cine ar vrea sa fie cu o drogata. Ea ma influenteaza negativ si de aia nu mai umblu cu ea.

2 răspunsuri:
| Adelina_Iuliana_1998 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti bine daca il placi s-au nu, daca prietena ta il mai place va fi suparata pe tine, dar daca sunteti foarte apropiate te va ierta, incearca sa vorbesti mult cu el sa vezi ce caracter are, sfatul meu este sa fiti mai intai amici foarte buni si "timpul le rezolva pe toate". funda?