| Céline7 a întrebat:

Hey m 14 ani si am incercat sa aprind aragazul si nu se aprinde am dat drumul la gaz si am dus chibritul la gaura si nu se aprinde ce sa fac? ma ajuta cineva cum sa il aprind? fundita si voturi

Răspuns Câştigător
| Emmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Simti ca miroase a gaz? poate nu mai are butelia gaz. daca e butelie... daca nu...nu stiu cere ajutorul mamei tale

6 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Ai 14 ani şi nu ştii cum se aprinde un aragaz? straight face

| Barsan a răspuns:

E deskisa butelia?

| ayana13 a răspuns:

Vezi daca mai e gaz
misca butelia
dupa care soate ochiul respectiv
si cu un ac
baga in aceea gaurica
poate e infundata teava.asa am facut si eu s o mers.deci cu un ac incerci sa bagi. dupa care le pui la loc si vezi dai foc

| Alexandru_Alex_1988 a răspuns:

Ai aprins chibritul inainte de a-l duce la "gaura"? laughing

| valiivan77 a răspuns:

Poate ai aragaz cu protectie.

| deddy a răspuns:

Gazul trebuie sa curga mai incet, fara presiune mare; altfel poate "sufla" flacara.