| Butterfly9 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum sa aprind focul, am tot incercat dar nu se aprinde. URGENT!

3 răspunsuri:
| eu_stie_tot a răspuns:

Faci ce a zis djandrei, dar ai grija cu asezi lemnele sa nu se stinga. Focul are nevoie de aer sa arda, daca pui prea multe lemne sau le asezi aiurea, nu o sa se mai ventileze calumea si o sa se stinga.

| djandrei a răspuns:

Cu bricheta si niste foi peurma pui niste aschite peste sa ia foc si peurma lemne mai groase
da nu multe ca il stingitongue

| BrOnaJeu a răspuns:

Cu bricheta sau chibrituri. aprinzi niste foi si gata cei asa de greu...da romanu ii prost din nastere