| Element25 a întrebat:

Heypuppy dog eyes...Imi spuneti si mie niste idei ce as putea sa fac ca sa nu ma plictisesc(tinand cont ca sunt in Austria si aici nu am prieteni)...Nu fac nimic in afara de a sta toata ziua la pc. Vreau si eu niste idei cat mai insppirate
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| zozolex_1317 a răspuns:

Buna! uite ceva idei:
-ai putea chiar sa-ti faci noi prieteni;
-citeste ceva nou si ineresant;
-fa-ti un blog in care poti sa postezi toate aiurelile care iti trec prin cap;
-fa un sport nou (inot, role);
-mergi la shoppingbig grin;
-ia-ti un pet (catel, pisic), iti ocupa ceva din timp la inceput;
-fa poze, creeaza-ti un album cu cele mai tari poze, apoi poate le postezi si pe internet;
-intra pe un site unde iti poti comanda sa faci acasa bretari, coliere, si multe chesti tari;

Sper ca ti-am fost de folos!happy

6 răspunsuri:
| Doar1îngeR a răspuns:

Cauta niste carti in limba romana.Sau plimba-te prin zona.

| PrsRaluca a răspuns:

Glumesti? Altii ar muri ca sa viziteze o tara straina, iar tu stai si te plictisesti? Eu una as profita din plin de fiecare zi petrecuta acolo. ^_^
Ar trebui sa te interesezi de atractiile turistice din orasul tau si sa o iei la pas cu harta in mana, explorand imprejurimile. Chiar daca nu stai la oras, convinge-ti parintii sa faca o excursie prin regiune. Poti sa urci pe munte, sa mergi cu bicicleta sau sa inoti.
Fa multe poze si joaca-te cu ele editandu-le cu diverse programe. Poti sa realizezi un colaj de fotografii sau un filmulet ca sa-ti amintesti de aceasta perioada. Posteaza apoi slideshow-ul pe YouTube.
Cauta la librarii carti in limba engleza, daca esti in Viena sau intr-un oras mare sigur gasesti. Sau descarca de pe net carti in limba romana.
Incepe un jurnal de calatorie, in care sa scrii despre locurile vizitate si impresiile pe care ti le-au lasat. Lipeste in el tot felul de maruntisuri, cum ar fi biletele de la muzee, film, metrou etc. Te vor face sa zambesti mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti abonament la muzee. si mergi la un concert!

| R3sPeCt a răspuns:

Sa iesi sa te plimbi! asa iti faci si prieteni si te simti si mai binewinkingbafta

| jena0000 a răspuns:

O plimare prin parc sau la film la cinematograf sau poate un animal de companie un catelus

| Lily16 a răspuns:

Tare! Si eu sunt la fel ca tine: in Austria si toata ziua la pc.