| anonim_4396 a întrebat:

A venit vara, deocamdata ploua, dar cand vine vremea frumoasa stiti in ce locuri de prin Iasi as putea iesi? Nu vreau magazine sau chestii de genul asta. Daca nu sunteti din acest oras, spuneti-mi totusi cateva idei despre o iesire cu prietenii in oras placuta. Multumesc! :*

1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Iaşiul este oraşul culturii, oraşul celor şapte coline.
Sunt multe locuri frumoase de vizitat.
Ai putea merge în parcul Copou, la grădina botanică, la Palatul Culturii, la Palas, la Moldova Mall, Iulius Mall, la ştrand, la piscina de la grădina de vară (LaPlaya).
Roagă prietenii să te însoţească la cineva, la un suc, la o prăjitură, la o pizza. Puteţi face şi poze să vă rămână ca amintire.
Sunt multe săli, ai putea să-ţi faci abonament la una dintre ele beneficiind de reducere pentru elevi şi să mergi în fiecare seară acolo să lucrezi şi să te relaxezi.
Distracţie plăcută!