| AndreYutzUU a întrebat:

Acum 2 ore a murit bunicul...si bunica tot zice ca nu am voie sa ma uit la televizor.Are ceva? Bunicu e in camera lui, dar nu in casa mea.Am voie sa ma uit la tv? daca nu, de ce?

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca esti in doliu.Si in timpul doliului nu te distrezi! Acuma nu stiu cati ani ai, ca daca ai pana in 10-11, nu are cineva ce cere de la tine sa tii doliu,ca habar nu ai ce-i ala! Dar gestul tau o va jigni si indurera pe bunica ta, care a suferit aceasta grea pierdere. Gandeste-te si tu si pune-te in situatia ei! Tu sa fii indurerat si plans si alaturi, cineva din familia ta sa se distreze! Nu se cuvine.Chiar daca o vei face, trebuie sa fie pe furis, si nu atat de devreme de la moarte!

| Intruder19 a răspuns:

Astea-s mituri vechi. Uita-te fara probleme la tv ca nu se intampla nimic.

Condoleanțe

| Broadband a răspuns:

Scoate boxele pe geam si baga un live de jale totusi laughing sincer m-a bufnit rasul cand am citit. asa e traditia sa ti doliu, fara televizor, muzica, rasete si toate cele barimi pana il inmormanteaza

| AndreYutzUU explică:

Este la 20-22 metrii indepartare de casa mea

| StartingANewLife a răspuns:

Faci cum consideri. sunt mai mult niste superstitii... pe de alta parte, cand a murit bunica, mama mi-a spus acelasi lucru, sa nu ne uitam la tv, dar pe motiv logic: tv-ul e sursa de amuzament si distractie, iar in momentul acela chiar e total nepotrivit sa faci un astfel de gest.

| RhoOphiuchi a răspuns:

Lol, acum 2 ore a murit bunicu' si tu te gandesti ca de ce nu te uiti la televizor?laughing

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

:d nu ar trebui sa-l bocesti?

| 7alexandru7 a răspuns:

Din respect pentru bunicul tau, acum ca nu mai e printre voi, ar trebui sa nu te uiti la televizor sau sa asculti muzica. In primul rand Asta tine de bunul simt. CONDOLEANTE!

| リナ a răspuns:

Pai se zice ca se reflecta imaginea lui si ramane acolo.la fel si cu oglinzile.de aceea se acopera. dar mai bine intreab-o pe ea sau pe un parinte sau cineva mai marehappy

| ChrisLungu_7262 a răspuns:

Eu stiam ca ai voie sa te uiti la tv, dar sa nu asculti muzica.

| andrutzaZendi2Bella a răspuns:

Deci Nu trebuie sa acoperitzi nimic pentru ca la Bunicl meu care a decedat acum cateva luni(Condoleante) Nu am akoperit nimic si nu s-a reflectat nimic otusi nu ai voie sa te uiti la telvizor pentru ca esti in doliu si foliul cuprinde te imbaci in negru nu asculti muzica nu te barberesti nu te tunzi si nu te uiti la televizor Fuditza?