| buji10 a întrebat:

inainte sa ma nasc eu tata mi-a zis ca in casa in care locuiesc a murit bunicu tatalui meu si bunica si mie imi este frica deci ce sa fac sau daca ele imi pot face ceva?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am si eu o curiozitate morbida: in ce an te-ai nascut? Mai devreme de 2010? Nu cred!
Deci... daca ai mai mult de trei ani si iti pui asemenea intrebari, iti recomand, calduros, o vizita la medic. La psihiatru.

| buji10 explică (pentru ardnaxur1961):

Frate toti ne speriem chiar si uh frate deci numai vb

| darrio2007 a răspuns:

Tata ti-a zis asta inainte sa te nasti tu? Stai linistit(a).Nu te mai gandi la toate prostiile.Nu iti vor face nimic.

| mona a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica, banuiesc ca a fost sfintita casa daca nu, nu-i tarziu pentru a face lucru asta

| Dariusuu a răspuns:

Stai linistit/a.

Se petrece doar in mintea ta, elimina frica si totul va fi bine.

Se spune ca frica este cel mai puternic sentiment.

Ai grija de tine.

| Morrígu a răspuns:

Ce ar putea sa iti faca daca au murit?

| 1dintrevoi a răspuns:

N-au ce sa-ti faca happy. In fiecare secunda, pe acest pamant, se nasc si mor oameni. E cursul firesc al vietii. Cu totii avem pe cineva drag trecut in nefiinta, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne sperie in vreun fel. Nu iti pot face absolut nimic. Si chiar daca, prin absurd, ar putea, sunt totusi bunicii tai, nu cred ca ti-ar dori raul. Singur, insa, poti sa-ti faci rau, daca nu scapi de frica asta nefondata. Frica nu aduce nimic bun.

| mihai9770 a răspuns:

Nu, nu iti pot face nimic rau spiritele, daca ar mai exista aolo, desi ma indoiesc.

| buji10 explică:

Mona de ce sa spiintesc casa?

| Busik a răspuns:

Incearca sa arunci din minte gindurile rele....sa nu-ti fie teama fantomele chiar daca exista(eu nu pot afirma ) pai nu-ti vor face nimic...