| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana mi-am facut un blog pe platforma Blogger. Acesta este blogul meu http://www.buips.blogspot.ro/. Mi0am facut cont si pe Google Webmasters, am adaugat blogul si sitemap-ul. Am cautat o postare din blogul meu pe Google si am gasit-o pe pagina a doua, dar cand dau click pe ea imi apare: "Pagina pe care o cautati in acest blog nu exista". Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Pai cand dai click pe postarea respectiva - ea exista? Ai acel articol sau l-ai sters?

| mdaria a răspuns:

Am intrat pe blog si imi spune ca este blog inexistent. Daca ai scris ceva, probabil ai sters. Daca vrei sa apara in google, trebuie sa scrii articole.

| IonY1713 a răspuns (pentru mdaria):

Am vreo 8 articole publicate

| mdaria a răspuns (pentru IonY1713):

Da, asa este, acum se vad articolele, insa cand am intrat mai devreme nu imi arata nimic si imi spunea ca este blog inexistent, daca sunt detinatorul, sa ma loghez. Probabil ai avut vreo eroare interna pe care ai remediat-o intre timp. Plus de asta, esti la inceput, trebuie sa ai putina rabdare cu nenea google.

Care este scopul acestui site, daca nu te superi de intrebare, pentru ca, si eu detin un blog si poate iti pot sugera cate ceva.

| IonY1713 a răspuns (pentru mdaria):

Ideea mea este sa fac un blog "universal", care sa atraga cat mai multi vizitatori. Acum sunt la inceput, dar pentru viitor mai am multe idei. Sper sa imi indexeze google blogul mai repede -_-

| mdaria a răspuns (pentru IonY1713):

Ok, dar sa stii ca cel mai indicat ar fi fost sa iti iei un domeniu propriu.ro. Asa pe blogspot nu platesc pre multi pentru advertoriale sau pentru reclame...