| SweetGirly a întrebat:

Hey TPU... am incercat astazi sa intru pe facebook, si dupa ce mi-am introdus emailul si parola mi-a spus ca contul meu a fost dezactivat... pot sa-mi-l mai re-activez? si daca da, cum? nici nu stiu de ce a fost dezactivat pentru ca nu prea am incalcat regulile.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Imi raspunzi ca si cum eu as fi de vina pentru contul tau!
Eu ti-am dat solutia activarii in cazul in care tu singura ti-ai dezactivat contul! La tine este alta problema! Contul tau a fost "dezactivat" pentru incalcarea Conditiilor de utilizare Facebook. si nu il mai poti recupera decat trimitand email la
http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=disabled
Raspunsul la e-mail va fi de genul:
Acest tip de activitate ar fi o încălcare a Termenilor de Utilizare şi potenţial de legile federale şi de stat.

Ca urmare, contul dvs. a fost dezactivat. Vă rugăm să răspundeţi la acest e-mail cu o descriere a activităţii dumneavoastră recente de pe Facebook. În plus, vă rugăm să confirmaţi cu noi că, în viitor nu veţi îndepărta sau altfel încercarea de a obţine, în orice mod de informaţii de la site-ul nostru cu excepţia celor permise de Termenii de Utilizare, şi pe care le va şterge imediat şi nu se utiliza în orice mod orice astfel de informaţiile pe care le pot avea obţinute anterior.

Ne rezervam dreptul de a lua orice măsuri corespunzătoare în legătură cu orice activităţi care încalcă Termenii de utilizare şi / sau a legilor în vigoare, inclusiv închiderea contului dvs. şi exercitarea căilor de atac.

Vă rugăm să răspundeţi la acest e-mail.

Multumesc,
Facebook Customer Support

Multe din cereri raman fara solutionare! Tu esti singura care stii ce ai facut pe FACEBOOK!

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru reactivare ->te loghezi cu adresa de email si parola! Se reactiveaza automat.

| SweetGirly explică (pentru neluL):

Ba nu merge... imi tot scrie,, your account hai be disabled,,. oricum. mersi pentru ajutor.

| SweetGirly explică (pentru neluL):

Si imi voi putea recupera contul daca trimit mesajul? raspunde-mi la asta si iti dau funda. si daca da. in cat timp il pot recupera?

| neluL a răspuns (pentru SweetGirly):

Am scris la sfarsit ca ->>> Multe din cereri raman fara solutionare! Nu este prioritate pentru facebook recuperarea contului tau dar incearca! trebuie sa le spui motivul pentru care ti s-a dezactivat contul,

| SweetGirly explică (pentru neluL):

Aha...ok mersi... sper sa am nororc. mersi mersi

| neluL a răspuns (pentru SweetGirly):

Cu placere !

| neluL a răspuns (pentru SweetGirly):

Imi raspunzi ca si cum eu as fi de vina pentru contul tau!
Eu ti-am dat solutia activarii in cazul in care tu singura ti-ai dezactivat contul! La tine este alta problema! Contul tau a fost "dezactivat" pentru incalcarea Conditiilor de utilizare Facebook. si nu il mai poti recupera decat trimitand email la
http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=disabled
Raspunsul la e-mail va fi de genul:
Acest tip de activitate ar fi o încălcare a Termenilor de Utilizare şi potenţial de legile federale şi de stat.

Ca urmare, contul dvs. a fost dezactivat. Vă rugăm să răspundeţi la acest e-mail cu o descriere a activităţii dumneavoastră recente de pe Facebook. În plus, vă rugăm să confirmaţi cu noi că, în viitor nu veţi îndepărta sau altfel încercarea de a obţine, în orice mod de informaţii de la site-ul nostru cu excepţia celor permise de Termenii de Utilizare, şi pe care le va şterge imediat şi nu se utiliza în orice mod orice astfel de informaţiile pe care le pot avea obţinute anterior.

Ne rezervam dreptul de a lua orice măsuri corespunzătoare în legătură cu orice activităţi care încalcă Termenii de utilizare şi / sau a legilor în vigoare, inclusiv închiderea contului dvs. şi exercitarea căilor de atac.

Vă rugăm să răspundeţi la acest e-mail.

Multumesc,
Facebook Customer Support

Multe din cereri raman fara solutionare! Tu esti singura care stii ce ai facut pe FACEBOOK!

| Alexxa1991 a răspuns:

Si eu am aceeasi problemastraight face ma poate ajuta cineva?