| Yssy12 a întrebat:

am o intrebare:daca mama are 1.75 si tata 1.85 eu cat o sa am ca ma simt pitica printre toti ceilalti si vreau sa stiu daca mai cresc ca am 10 ani si 1.43.Dau funda!

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Ai sa tot cresti.La asa parinti te vad in jur de 1, 80.Organismul incepe sa se "desire" la un moment dat, probabil pe la 13, 14 ani.Nu sunt motive de ingrijorare daca esti sanatoasa.

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Crestere semnificativa in inaltime vei avea pe la 13-14 ani.Cu asa parinti putin probabil ca inaltimea ta definitiva sa fie 1, 50 m sa zicem...

| Crucified a răspuns:

Aşteaptă şi tu...

| Sergiu20CmRecords a răspuns:

Intre inaltimile pe care le au ei sau chiar treci de inaltimea tatalui tau. Stai linistita, ai destul timp sa cresti...

| 7MBiancaM7 a răspuns:

Buna! Stai linistita pana la 18 ani tot o sa cresti, sigur il ajungi pe tati tongue Succes!