| ღஐNicoleღஐ a întrebat:

ce faceti? am o intrebare urgentaaa! CUM SE CONFECTIONEAZA O SOLNITA? (solnita este chestia aceea care o invarti-o amesteci si iti scrie mesaje pe ea si se pune pe degete) Va rooooogg! dar explicati-mi foarte explicit! Cel mai bun raspuns primeste fundita"!

Răspuns Câştigător
| Daniela1Laur a răspuns:

Pei e simplu,chiar foarte...
Iei o foaie oarecare de hartie,tai din ea astfel incat sa fie un patrat, apoi aduci fiecare colt in mijlocul foii, dupa ce ai intors fiecare colt intorci pe partea cealalta si faci la fel ...intorci fiecare colt in mijlocul foii.
Asta se face de 3 ori, Dar tin sa precizez ca foaia trebuie sa fie patrata.
Ascest filmulet poate te ajuta :http://www.youtube.com/watch?v=LzLpL81xnXA&feature=player_embedded