| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva să-mi recomande și mie niște filme de familie interesante?

Repet: filme de familie, filme la care sa se uite și cei mici și cei mari, fără să se plictisească. M-ar interesa comediile, dar cred că și ceva cu tâlc sau de acțiune ar merge.

Aș vrea să știu, făcând abstracție de cerințele de mai sus, ce film ar mai merita văzut?

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

Poți să mergi cu încredere pe Home Alone, unele filme cu Jim Carrey (The Mask, Bruce Almighty), Adam Sandler (50 First Dates) și din ce am mai văzut eu Curly Sue și My Cousin Vinny ar putea fi bune pentru familie.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Head full of honey (drama si totodata puternice accente de comedie)
Letter to God (pentru cei foarte mici, mai bine il tai de pe lista, e cam ....mult)
The Belle Isle
Hachi: A Dog's Tale (e drama, dar merita)
Yours, mine & ours
seria Jandarmul. (plus alte filme cu Louis de Funès )
Far and away (pentru cei mai mari. povestea din Ion, in varianta americana)

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Voi căuta și aceste filme. Am auzit câte ceva despre „Far and away" și chiar sunt curioasă. Mulțumesc pentru răspuns!