| Elenika a întrebat:

Am văzut nenumarate întrebări gen " îmi spuneţi şi mie un film bun?" iar răspunsurile erau numai porcării de filme (majoritatea). Rugămintea mea este următoarea: Se poate sa îmi recomande şi mie cineva un FILM CU ADEVĂRAT BUN? M-am săturat de toate comediile romantice, si filmele cu actori de 2 lei! aş vrea ceva clasic si care merită vazut. (ps: v-aş ruga să nu fie Horror sau de acţiune, nu mă pasionează). Mulţumesc frumos!

9 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

A Clockwork Orange, One Flew over the Cuckoo's Nest, The Shining, Full Metal Jacket, Shutter Island, The Shawshank Redemption, The Green Mile, The Bucket List, Black Swan, 127 hours, Edward Scissor-hands, Hard Candy, Pulp Fiction, Source Code, Forrest Gump, Slumdog Millionaire, The Number 23... le-ai văzut?

| Elenika explică (pentru Laura):

Am văzut doar Shutter Island, The Shawshank Redemption, 127 hours, Forrest Gump şi The number 23. Mulţumesc pentru celelalte recomandări!

| daassh a răspuns:

Http://creativemonkeyz.com/category/shows/3lar/ uite aici emisiunea de pe CM, despre filme.Succes!

| Tmcn a răspuns:

" Forrest Gump ", cu acelaşi actor " The green mile ". " Memento", de asemenea. Încă unul interesant e " The curious case of Benjamin Button ". Toate merită văzute.

| gabrielllle a răspuns:

''Music and Lyrics'' e un film destul de bunbig grin happy

| Smookie9 a răspuns:

Incearca filmul Ted.E o comedie creata de creatorul serialului Family Guy si concureaza la comedia anului 2012. Daca vrei filme clasice dar totusi bune, iti sugerez sa incerci Ace Ventura(personaj principal Jim Carrey, comedie) sau parodia Meet the Spartans, sau Mr. Poppers Penguins(e de prin 2010 parca, sau recent, actor principal tot Jim Carrey, comedie). Funda?

| Elenika explică (pentru Smookie9):

O să incerc Ted, am auzi că este o comedie foarte reuşită. În rest am văzut cam toate filmele pe care le-ai menţionat mai sus. Mulţumesc!

| LunguAlex98 a răspuns:

Clasic? Ce spui de Perfume The story of a crime? big grin E cu adevarat un film foarte bun daca esti atent

| Elenika explică (pentru LunguAlex98):

Era "Perfume:the story of a murderer". L-am văzut, într-adevăr..frumos film. Mulţumesc pentru intenţie oricum!