| CorinaaM a întrebat:

sunt pe cale sa scriu o carte...Am stabilit titlul, "Timpul Iluziilor".As vrea sa scriu despre o persoana care trece prin diverse intamplari,sfarsindu-se cu concluzia ca totul a fost, de fapt doar o iluzie si aceea persoana era cu totul altcineva.(initial ma gandisem ca vreau sa se termine cu "trzirea" sa din coma) As vrea o idee de inceput,nimic mai mult si sa stiti ca eu nu sunt genul care copiaza tot ce vede, asa ca nu aveti dreptul sa ma judecati ca as vrea sa copiez ideile voastre.Eu nu va cer ajutorul, va cer doar parerea.

Răspuns Câştigător
| Nymeria a răspuns:

Si mie ini place sa scriu carti -diferite de genul tau-dar ideea mi se pare interesanta ti-as recomanda sa povestesti din perspectiva mai multor personaje, de ex la inceput sa povesteasca mama personajului despre ce s-a intamplat fiului ei si astfel creezi o atmosfera trista, caci toti cred, ca viata personajului s-a sfarsit. Si ma rog daca vrei mai multe idei intreba-ma big grin

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Este destul de interesant ce spui tu. Poti face o introducere de genul, hmm. pj(PersonaJul)sa fie in lumea normala, face totul normal, si deodata are un accident, care il introduce intr-o lume noua, sau ce vrei tu sa scrii, ce ai scris aici pe TPU.
La sfarsit, cand se trezeste, este informat de accidentul pe care l-a avut, si nu stiu, se trezeste la spital, sau acasawinking

| lya18 a răspuns:

Ideea cu accidentul e cam expirata.
Am vazut prea mult ideea asta in carti, filme..gandeste-te la altceva.

| AlwaysMe a răspuns:

Ideea ta este buna insa inainte de a stabilii titlul aduna-ti toate ideile pe o hartie ...nu neaparat referitoare la acest titlu iar apoi vezi ce ai putea face cu ele...u trebuie sa ai de la inceput aceea inspiratie ca sa poti sa dezvolti subiectu cum vrei u.

| jfdeoeogpde a răspuns:

Si mie imi place sa scriu carti. incearca ceva de genul:dupa un accident de masina personajul este adus la spital, aventura lui ar fi devenirea in inger si faptul ca se indragosteste de un inger cu care trece prin multe aventuri.personajul se trezeste iar in lumea reala isi da seama ca ingerul de care s-a indragostit a redevenit ca si personajul principal un om,, sculat din coma``.de aceea daca ai vrea sa promovezi idea mea te sfatuiesc sa schimbi totusi titlul(nu ca nu mi-ar placea acesta e chiar dragut).laughing

| TsukikoChan a răspuns:

Poti incepe sa spui ca acea persoana(personajul principal) avea o intalnire sau ceva de genul, si s-a produs un accident in care a stat in coma 3 ani.Iar cand se trezeste cineva (mama; tata; fratele; sora)ii spune cat timp a trecut si intra iar in coma.Eu una ti-as citi cartea cu mare placere.NOROC.Dai si FUNDITA?

Întrebări recente