| rAuL_2324 a întrebat:

Vreau sa imi conving parintii sa imi ia o tableta dar nu stiu cum sa le spun. Avem o situatie financiara foarte buna.Le-am zis mai demult ca vreau un laptop dar nu mi-au luat, asa ca m-am gandit ca o tableta nu este asa de scumpa ca un laptop.Deci cum sa le zic? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Parerea mea, ar trebui sa ii rogi cu frumosu nu sa te milogesti si sigur iti va cumpara tableta.

| Mable009 a răspuns:

Asa am fost si eu si acum scriu de pe o tableta deci:
Daca tot se apropie Pastele roaga-i sa-ti ia o tableta spunandu-le ca o sa ai note bune si o sa inveti sau ceva e parintii te obliga sa faci si tu nu vrei si daca faci lucru ala o sa fie mandrii de tinewinking
Daca vrei o tableta nu le cere cine stie ce tableta de 20 de milioane ca aproape atata e un laptop
Nu ii sacai! Pentru ca o sa se enerveze si nu o sa-ti mai cumpere
Vezi tu ce faci
Toate cele bune

| LegiuitorulX a răspuns:

Pune mana pe carte si lasa prostiile.

| serenavand a răspuns:

Roaga-ti parintii sa ti-o cumpere lamurindu-le care sunt plusurile ei. Daca nu inseamna ca iti vor cumpara ei la vreo sarbatoare. Sper ca ti-am fost de folos.

| CoRnEtEL a răspuns:

Vorbeste cu ei si explica-le de ce-ti doresti o tableta, asta trebuie sa faci