| AT a întrebat:

Hey! vara asta am iesit cu prietenii sau am stat pe net. dar nu prea m-am distrat. ce pot sa fac ca sa nu ma mai plictisesc, ca deja au trecut 2 luni din vacanta si n-am facut nimic interesant... P. S. mama nu vrea sa mergem la mare sau la munte... big grin. cat mai multe idei sau sfaturi.va rog! mutumesc

Răspuns Câştigător
| omtraisiomvedea a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar in acceasi situatie sunt si eu.Toata vara am stat in casa la pc pentru ca afara e prea cald ca sa poti sa faci ceva iar seara pe racoare mai ieseam cu prietenul sau cu gasca. Mi-am rugat toti colegii zile intregi sa mergem impreuna la mare sa ne distram dar nu vor si m-ama enervat la culme (pentru ca multi nu merg pentru ca au fite de genul ''sunt prea grasa'' si ea are 45 de kg cu televizorul si frigiderul in brate oh go on + multe chestii de genul). acum zi tu cum sa nu te enervezi.In fine...nu stiu ce sfaturi sa iti dau, incearca sa te distrezi cat mai mult cu prietenii, sa faceti lucruri noi in fiecare zi, sa mergeti la strand daca la mare nu poti.Stiu ca nu te-am ajutat prea mult dar macar ai consolarea ca nu esti singura care si-a petrecut vacanta in fata laptopului.

4 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Eu in locul tau m'as apuca de jocuri video.

| RainDrop a răspuns:

Intalneste oameni noi, nu te cred ca cunosti tot orasul in care stai.

| Didu a răspuns:

Du-te la strand
Iesi in oras cu prietenii
Alearga in parc
Inscrie-te la un club de sport[ baschet... depinde ce iti place]
Citeste carti