| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Voi mai stiti desenele ale de pe FoxKids si Jetix? Ce'i cu Andy, Copiii de la 402, Familia Tofu? Nu va e dor? Mie chiar imi e! Acum pe Cartoon da numai tampenii cu lupte si monstrii tampiti. Ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mda aşa e. Şi mie mi-e dor de desenele copilăriei mele. Din fericire, le mai avem măcar pe Youtube pe multe dintre ele. Chiar aş vrea ca acele posturi să revină pentru că mi-e chiar milă de copiii din zilele de azi pentru ce prostii sunt nevoiţi să privească. Din păcate, nu avem ce face.

| Musique a răspuns:

S-au tâmpit rău desenele.
Și am observat că bagă tot felul de "seriale" despre iubire și alte chestii. Mă întreb, cu ce îi încântă asta pe copii? Și mai ales dacă-i poate ajuta cu ceva?

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Da, ai dreptate. Acelea au fost desenele animate ale copilăriei mele. Am dat din întâmplare pe Disney Channel şi am văzut desene animate, într-adevăr moderne, cu grafică frumoasă dar parcă nu au acelaşi farmec precum cele pe care le vedeam eu zilnic pe Minimax. Ştiu că îmi plăcea foarte mult "Franklin şi prietenii săi". Mă uitam în fiecare dimineaţă înainte să plec la şcoală. Nu plecam până nu se termina. Ce vremuri! Pe Cartoon Network mă uitam numai la "Tom şi Jerry". Erau desene frumoase!

Pa-pa.

| Rakanishuu a răspuns:

Mda. Mare pacat de acele desene care intr-adevar se puteau numi desene. Ce este acum pe CN sau pe Disney Channel oh go on... Hai ca pe Boomerang mai sunt unele dintre ele. Vremurile se schimba din 5 in 5 ani si acum ce naiba... Oricum copii se fac mai rai si din cauza noilor "desene animate". Ma rog, erau mai misto inainte. oh go on sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mdaaa sad, alea erau desene adevarate.Au ramas doar amintirile sad.

| Ronnie35 a răspuns:

Da, mai erau si pe Minimax desene foarte frumoase...acum de-as vrea sa ma mai uit, n-am la ce. Pe Cartoon a aparut noua tehnologie 3D, iar pe Minimax parca toate desenele ar fi doar pentru 0-4 ani. laughing Chiar mi-e dor...

| xxGhost99xx a răspuns:

Din pacate asa e. Nu stiu ce sa zic! Pacat ca nu mai dau desenele acelea pentru ca, pe copii de ziua de azi daca ii intebi de Tom & Jerry sau Alba Ca Zapada habar-nu-au cu ce se mananca crying :'(

| NuTeCred a răspuns:

Mda. Ii indoctrineaza cu prostii. Desenele alea erau super happy, imi pare rau ca nu mai se dau straight face

| Atat98 a răspuns:

Ei bine draga Carmen acele desene ne-au facut copilaria mai amuzanta ne-au inspirat ne-au incantat. Acum aceste desene... ma rog copii din ziua de azi nu se mai distreaza urmarind un desen animat ci mai mult il urmareste pentru lupta, crime, si ma rog... Nu se compara JETIX cu DISNEY CHANEL nu se compara FoxKids cu CARTOON NETWORK. Dar daca bine imi aduc aminte acel program FoxKids a functionat in contiunuare chiar si dupa ce Jetix a Disparut ( ma rog dupa metamorfozarea in DISNEY)

| MiniDia a răspuns:

Vaaai, acele desene mi-au făcut copilăria mai frumoasă. Acum multe desene sunt jucate cu actori reali ( care joacă prost în 90% din cazuri ), acum sunt numai lucruri și desene tâmpite și violente. Nu mai e ce a fost cândva... sad Nici măcar nu se mai difuzează. A rămas doar o amintire frumoasă...

Întrebări recente