| andulicious a întrebat:

Heya@ Ce sa fac? :-s laughing de 2 saptamani fac meditatii si la scoala si cu o doamna, deci dimineata la 10 plec la meditatii la scoala, vin la 12, la 13.30 plec la meditatii la la doamna profesoara pana pe la 16.30, dupa am de facut temele pentru meditatii la scoala si pentru meditatii cu profa. x( Ce sa fac ca ma simt super obosit, mama imi zice ca e spre binele meu dar, chiar nu mai pot time out

Răspuns Câştigător
| Miruna04 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca vrei sa o iei mai usor pentru un timp si ca te oboseste foarte mult. E mama ta, sigur va intelege. Daca nu, pur si simplu nu te mai duce la meditatii; nu te poate forta nimeni sa faci ceea ce nu vrei. Iar daca ai curaj, vorbeste chiar cu profesoara. Succes!

4 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Pur si simplu ii zici ca nu mai poti si ca nu mai vrei si nu te mai duci.

| onlym3 a răspuns:

Explica i mamei tale ca nu mai faci fata sau se va convinge ea in timp de acest lucru pentru ca la un moment dat nu o sa te mai poti concentra asa bine la meditatii, ore etc si mama ta va auzi acest lucru si dupa aia poate isi da seama ca prea te exploateaza.
Are ea intentii bune dar creierul uman are nevoie si de odihna si sa nu ajungi dupa aia sa inveti mecanic fara pic de logica.
Probabil a si vazut ce specii de cretinitati exista in Romania asta a noastra(cocalari, pitipoance sau pur si simplu acei cretini care nu stiu pe ce planeta sunt) si de asta cam "trage" de tine insa asta nu e motiv sa suprasoliciti copilul in halul asta.

| IamFantastic a răspuns:

Stiu cum e, cand faceam eu meditati la mate, veneam da la scoala, mancam 10 minute apoi plecam la meditatii(asteptam autobuzul in statie vreo 15 minute pe o caldura de 37 de grade) intarziam mereu la meditatii si meditatoarea ma certa din ori ce (era putin nebuna) si ajungeam acasa la ora 4:30 sau 5 daca era aglomeratcrying
Bine ca am scapat de meditatile la mate!
Dar mi-au prins foarte bine meditatile la matewinking

| andulicious explică:

Multumesc la toti big grin Am rezolvat cu mama, nu mai fac decat la scoala meditatii, adica mai fac decat saptamana viitoare si dupa sunt liber :X