| IonelaaaS a întrebat:

Heyy TPU?:* ati auzit de grupl "iluminatii"? daca da ce parere aveti despre ei?(accept si linkul-ri dar in romana)dau funda pentru cel mai real sh explicit raspuns. multumeschappy

Răspuns Câştigător
| passyon22 a răspuns:

Grupul illuminati este o organizatie secreta oculta care se ocupa cu manipularea oamenilor,indobitocirea mai exact.Din aceste organizatii fac parte majoritatea persoanelor influente,politicieni, cantareti faimosi, artisti, oameni de stiinta, persoane cu functii inalte etc.Insa nu toti stiu despre planurile diabolice care le au.Illuminati din bavaria s-au unit cu masonii, mai exact persoanele "iluminate=destepte" cu evreii masoni care conduc lumea si sunt anti-crestinism. Cele 11 familii, grupul bilderberg care detin manhattenul 1 sfert din bogatiile globului au pus la cale multe din atentate, razboaie, boli facute in laborator pentru a omora oamenii, crizele mondiale cu care ne confruntam in ziua de azi.Aceste crize sunt facute intentionat pentru ca noi sa ne imbolnavim de stres,pentru a ne omora intre noi,a ne distrage atentia.Ei intre timp fac experimente,pun alte cele la cale iar noi ne amaram gandurile si sufletele pentru o bucata de paine sau pentru a ne cumpara o casa.Cel mai bun exemplu ar fi industria muzicala care nu face altceva decat sa ne demonstreze ca ei promoveaza incultura,curvasaria,drogurile, lesbianismul tot ce este impotriva lui dumnezeu.Ii poti descoperi prin simbolurile si mesajele subliminale care le transmit prin videoclupuri, filme, reclame etc. Cele mai folosite sunt triunghiurile cu ochiul lui horus si soarele in interior, degetele incornorate mai exact salutul rockerilor. Facand acel semn e o multumire fata de satan.666 la fel codul lui satan si multe altele.Pentru a te interesa mai mult poti intra pe google si cauta"francmasoneria" iar pe you tube "demascarea industriei muzicale"illuminati si lojele masonice. SCOPUL LOR ESTE CA SATAN SA PUNA STAPANIRE PE SUFLETELE NOASTRE MOMINDU-NE CU BANI SI PUTERE IAR NOI SA CADEM IN PACAT EXACT CUM A FACUT SI IUDA CU LISUS, VOM AJUNGE SA NE VINDEM PENTRU UN PUMN DE BANI.VOM AJUNGE SA NE GANDIM DOAR LA BANI SI ATAT.

| IonelaaaS explică (pentru passyon22):

Mersi mult, sincera sa fiu m-am cam speriat de ceea ce am vazutlaughing

| passyon22 a răspuns (pentru IonelaaaS):

Daca ai credinta, nu ar tb sa te sperii:*

| IonelaaaS explică (pentru passyon22):

Am ramas socata nah...happy adica sunt ft multe chesti de care nu stiam

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexacarmina a răspuns:

Illuminati este numele ce se refera la grupuri secrete, atat istorice cat si moderne, reale sau fictive. Din punct de vedere istoric, termenul Illuminati se refera la grupul din Bavaria, numit Bavarian Illuminati, fondat la 1 mai 1776. Astazi termenul Illuminati este folosit adesea pentru a numi un grup malefic ce detine puterea lumii. In acest context conspirationist, termenul Illuminati este folosit ca referinta pentru Noua Ordine Mondiala.