| anonim_4396 a întrebat:

Imi apare o eroare cand vreau sa intru in jocul prototype, asta e eroarea:
ERROR:Could not load DLL 'PROTOT~enginef. dll'.
Please re-install the game and install the required DirectX 9.0c provided or obtain the latest version from Microsoft.
Cum rezolv?
Dau fundita pentru raspunsul corect...
PS:Vreau raspunsul corect nu sa dati cu presupusul...

5 răspunsuri:
| maryus92 a răspuns:

Nu te incadrezi in cerintele cerute de jocwinking

| sNukki a răspuns:

Inseamna ca nu ai fisierul respectiv... este doar o parere...

| V77Narcis a răspuns:

1.Iti lipseste un dll
2.Trebuie instalat DirectX9. 0c pentru ca pc tau sa poata recunoaste graficile jocului.
Recomandat ar fi o reinstalare, iar daca nu merge incearca sa cauti acel dll lipsa.
Sper sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am exact aceeasi problema este de la Direct x 09 daca ai Vista inseamna ca automat e instalat directx10 cum a spus si cicadragon dar nici eu nu stiu de unde sa iau directx09 am vazut ca are intr-un folder direct x inainte sa instalezi jocu deschide si instaleaza-l

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am pus la joc la Handball 16si cevea si aparut H:70. 3k Hz V:74. 8Hz apoi am isit din joc si am intrat din noa si apare Please tell Microsoft de ce