| CosminSM a întrebat:

Mi-am instalat Prototype 1 si cand intru in el imi zice asta:
"ERROR: Could not load DLL 'PROTOt~enginef.dll'.
Please re-install the game and install the required DirectX 9.0c or provided or obtain the latest version from Microsoft."
HELP! DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza ultimul driver de la placa video. Eventual daca tot nu porneste ia si ultima versiune de DirectX 9.0c.

| ElectrickFunny a răspuns:

Dupa cum iti spune in eroare e o problema cu directX.Deobicei jocurile il instaleaza pe cel care ii trebuie.Cauta pe iso sau pe CD, daca il ai cumparat, instalarea la directx daca nu il gasesti du-te aici http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35 si downloadeaza-l.

| CosminSM explică (pentru ElectrickFunny):

Si de pe cd l-am instalat si de pe microsoft.Tot degeaba sad

| dorian123456 a răspuns:

Pa-i ai incercat sal reinstalezi?

| CosminSM explică (pentru dorian123456):

Da,de o gramada de ori.