| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa invat sa inot dar nu reusesc niciodata.imi bate inima tare tare de frica si pur si simplu nu ma pot lasa pe burta si sa incep sa dau din maini si picioare. ce sa fac sa reusesc? ma simt foarte rau cand vad copii mici care stiu sa inoate si eu nu reusescsad

15 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Sa stii ca cel mai potrivit ar fi sa iti infrangi frica!
Iti recomand niste cursuri de inot si, mult curaj tongue

| covexrobu a răspuns:

De ce zici ca nu stii sa inoti stii si tu sa inoti toporeasca adica la fund ca si mine de alt fel. Sincer nu stiu cum sa faci dar cel mai bine cred ca este sa mergi la un curs.

| hashe86 a răspuns:

Haide sa ne luam de manutza si sa mergem sa invatam impreuna. poate ne ajutam reciprocwinking

| SelenaGomez_1698 a răspuns:

Intra incet, incet pana cand apa iti vine cam pana in talie, apoi lasa-te incet in jos.(ca se te uzi_apoi du-te la apa mai micuta si incearca sa stai cam asa http://www.google.ro/......tp?/imgres /
Apoi ridca incet picoarele pana ajungi s asta-i dreapta (imagineazati ca apa e ciocolata :) sau aer)IMPORTANT:stai relaxata! Apoi muta o mana in lateral si imagineazati ca te tine animalul tau favorit pe spate(daca e pisica, gandeste-te ca tu esti hainuta ei)apoi muta si mana cealalta la fel ca pe prima(nu uita:esti tinuta)APOI INCEARCA SA INOTI ASA :http://www.youtube.com/watch?v=M99jESx0DeQ&feature=related
Funda?

| lifeForJesus a răspuns:

Buna! cred ca ar fi indicat sa mergi unde e apa mica si sa-ti iei si un colac cu tine....lasa rusinea deoparte....usurel... vei reusi...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti fa griji, nici eu nu stiu sa inot rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm mergi la un curs de inot sau cv de genuwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa-ti invingi teama.nici nu stii ce pierzi daca nu vei invata sa inoti.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu. mai incearca uitate la un caine cum a
noata si fa la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca te manifestezi asa cand "te lasi pe burta " ii rau ca nu ai curaj sa inoti, invinge-ti teama de apa si ai sa vezi ca o reusesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei, inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma inveti?

| darckcobra a răspuns:

Cand te duci la mare... ia cu tine pe cineva care iti este apropiat si stie foarte bine sa inoate. spune-i sa te duca la apa putin mai mare decat tine si sa te tina bine de maini. tu dai din picioare si din maini cat poti... cel de langa tine te va ridica daca nu vei putea

| balsamitea a răspuns:

Daca n-ai posibilitatea sa mergi la un curs, cel mai indicat ar fi sa te ajute un prieten bun, sau o persoana in care tu ai incredere, dar teama se invinge practicind cit se poate de des acest minunat exercitiu, sport, cum vrei sa-l numesti.