| PandaGirl a întrebat:

Imi place de un baiat si m-a sunat de cateva ori sa ma intrebe daca ies cu el, dar ba a inceput sa ploua, ba nu a putut el si in ultima vreme m-a sunat mai des sa iesim, dar l-am refuzat eu de vreo 3-4 ori pentru ca ma simteam rau si i-am spus sa iesim sambata, dar abia acum mi-am dat seama ca sambata aveam planificat altceva si nu as vrea sa creada ca il refuz de atatea ori pentru ca nu vreau sa ies cu el.

Ce scuza sa folosesc pentru a nu iesi sambata si sa nu creada ca nu vreau sa ies cu el?

2 răspunsuri:
| Bog15 a răspuns:

Hmmm, adevarul, orice alta scuza, nu o sa mai para altceva decat o metoda de al flitui. Crede-ma adevarul e subevaluat de toata lumea, dar spune-i sincer: "Imi cer scuze, sincer chiar vreau sa ies cu tine, esti un tip foarte ok si vreau sa ne vedem si in alt cadru, dar am situatia asta, si trebuie sa amanan, dar nu o considera altceva decat ce este, o amanare", daca e mai personal nu ii da prea multe detalii, daca nu e personal spune-i exact ce e si spune-i urmatoarea data, zi ca faci tu cinste si dupa imi trimiti pe mail invitatia la nunta (glumesc la ultima parte).
Bafta!

| Ioyoidaaa a răspuns:

Ca ai oproblema ade sanatae dar nici asa nu e bine ca iti tragi a rau..mai bine spune-i adevarul