| Anonim5566 a întrebat:

Imi poate si mie explica cineva care este treaba cu trend-uitul pe twitter? De ce se foloseste si cum?

2 răspunsuri:
| Panteraa a răspuns:

Pai trend-urile de pe twitter reprezinta cuvintele, numele, sau diverse lucruri care se folosesc de foarte multe ori in acea zi. Nu stiu sa dau o definitie a lor, dar in mare ele repezinta un fel de subict al zile/orei. Unele pot fi simple (niste cuvinte, nume etc.) si altele pot avea "#".

| Elenax123 a răspuns:

Pe twitter scrii pur si simplu ce faci: "citesc", "sunt in drum spre scoala" etc. Bine alea sunt exemple banale. De asemenea poti si comunica.