| Unanonimoarecare123 a întrebat:

Imi puteti spune, pls, lucruri pe care sa le fac in drum spre mare (7-8ore).Accept orice sugestie, care nu e inutila. Si chiar as fi recunoscator daca mi-ati sugera niste jocuri (magazin play) care sa nu consume multe date. Orice!

Răspuns Câştigător
| xRaduC a răspuns:

Salut! Poți face următoarele, pe parcursul drumului:
1. Încearcă să te uiți pe geam și să surprinzi cu telefonul cele mai frumoase imagini și poate găsești și animăluțe precum vulpi.
2. Ascultă muzică.
3. Poți chiar să dormi puțin și des, e relaxant.
4. Mănâncă și ronțăie ceva (bea apă). E bine să-ți faci plinul, dacă mă-nțelegiwinking
5. Vorbește cu cineva despre viață sau traseu (dacă nu ești singur).
6. Recomand Flow Free, Puzzlerama și Tetris.
7. Te poți opri, de asemenea, pe drum, pentru a face pauze ca să mai iei aer sau să iți faci nevoile.
Să îmi spui dacă ți-au folosit big grin

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La drum lung, in vacanta si nu numai, cel mai bun insotitor este un roman bun! happy
In functie de viteza cum citesti, poti evalua cate romane "consumi" cand esti nevoit sa stai in loc in mijloacele de transport sau in timp de vreme proasta. Oricum, pentru un drum de jumat de zi recomand o carte cu subiect usor, care "te prinde".winking
Pentru analfabeti si un ziar poate fi prea mult... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti multa muzica (daca nu ai deja) si podcasturi (audio in care se vorbeste despre o anumita tema). In legatura cu aplicatiile nu am nicio sugestie, dar ceea ce stiu eu e ca mie nu mi-au trebuit fiindca nu am avut chef sa ma joc (cred ca nici tu nu o sa ai, e destul de obositor si nu ai cea mai comfortabila pozitie in masina).

| 12Gabriela3456 a răspuns:

Jocuri ca subway surfes si asculta muzica desigur pastrezati in amintiri cele mai frumoase locuri facand poze. Ai putea sa-ti iei vreo activitate cu tine ca sa nu te plictisesti de la muzica si jocuri spre exemplu sa confectionezi ceva. Apropo, descarcativreun film interesat fa pauze pe drum.

| WWB a răspuns (pentru 12Gabriela3456):

Nu a spus ca va calatori noaptea. Deci, poat sa doarma.

| WWB a răspuns:

Jocuri?!
Stai cu ochii pe geam si fa fotografii in drumul tau. Vei avea amintiri frumoase.

| Unanonimoarecare123 explică (pentru WWB):

Tu ai sta 8 ore in continuu, cu ochii lipiti de geam. Noaptea!

| WWB a răspuns (pentru Unanonimoarecare123):

Daca e noaptea, dormi!
De ce ceri "lucruri pe care sa le faci in drum"?