| Melody a întrebat:

Imi spuneti va rog, ce masini trebuie sa schimb ca sa ajung din Piata Presei Libere in Piata Unirii...mai exact pe strada Franceza? Cat mai simplu posibil.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Iei oricare autobuz pana la Televiziune si de acolo metroul pana la Unirii.
iesi din statie si intrebi unde e strada.
strada Franceza e in spatele Hanului lui Manuc.
sau daca vrei doar cu ratb faci cum ti-a zis Asiguratorul.

| Melody explică (pentru zdrangoi):

Merci frumos, ai fost salvarea mea azi. Nimeni nu stia de strada Franceza, dar cand le-am zis de Hanul lui Manuc, si-au amintit toti. tongue

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cel mai convenabil este masina 783 care are capatul la Unirii.De acolo ori mergi pe jos 300-400m, sau iei o statie 104, 123, 124, 385 pana la Natiunile Unite si apoi pe Calea Victoriei mers pe jos 200metri.