| kazaryon a întrebat:

In 2-3 zile plec in vacanta si nu stiu unde. Faceti-mi ceva recomandari cu argumente. Cel mai bun raspuns bineinteles ca primeste funda.

Răspuns Câştigător
| 010101012 a răspuns:

Daca vrei in tara eu iti recomand pe transfagarasan.Peisajul este superb de la Balea Lac iar in apropiere se afla Cetatea Poienari care, merita la fel sa fie vazuta mai ales din cauza peisajului mirific.Acestea doua le poti vizita daca nu iti este frica de inaltime si iti place sa faci miscare. De asemenea ai putea sa mergi pee litoral si sa te bronzezi sau sa vizitezi Cheile Bicazului, Busteni unde vei putea avea cale libera spre M-tii Babele si Sfinxsul.Recomand transportul cu masina 4X4 pentru ca e mai frumos decat pe tiroliana.In strainatate este frumos in Grecia(Templele,Pantenonul), Italia(Coloseumul Roman,Turnul din Pisa),Germania(Muchen,Legoland), Franta(Tour Efel,Louvre,Coasta de Azur,Saint Trope),Austria(M-tii Alpi),S.U.A(Marele Canion, Cascada Niagara, L.A, Hollyood), Bulgaria(Nisipurile de aur, suny Beach).Ai aici o mare varietate de locatii pe care le poti vizita in vacanta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 010101012):

Pt sua iti trebuie o vizalaughing)si un buget mult Mai mare de 500de eurolaughing)

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La tara, in afara? Oras, natura? Ce buget ai? Du-te-n Ibizza.

| kazaryon explică (pentru BiuL):

Tara. 500 euro

| BiuL a răspuns (pentru kazaryon):

Cate zile? Poti sa mergi la Bucuresti daca nu ai mai fost ca ai ce face cateva zile Antipa, herastru, cluburi, afi pallace.
Poti merge pe transfagarasan sau transalpina daca iti place natura si muntele.
Poti merge la sighisoara sau sibiu daca vrei sa vezi orase deosebite.
Sau evident poti sa mergi la mare, eu acolo ma duc, la mamaia. Iti ajung 500 euro pentru cateva zile. Sau la munte in Poiana Brasov sau Predeal daca vrei drumetii, munte.

| Rakanishuu a răspuns:

Sunny Beach, Bulgaria. O sa ramai placut surprins. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost in Turcia, la Hotel Didim Beach Elegance laughing E fain hotelu happy Are suc gratis, are cam de toate gratis big grin Singuru lucru nasol e ca inghetata nu e gratis -.-. Sau ai putea sa te duci in Bulgaria (Acolo nu stiu niciun hotel...) tongue Dar am auzit ca a fost cineva in Bulgaria la un hotel de 4 stele, si a fost mai fain ca ala la care am fost eu, de 5 stele big grin Sper sa iti fi fost de folos happy.

| Eviix a răspuns:

La mare! oh go on Normall. sau la munte big grin.

| dianaaa9 a răspuns:

Depinde daca vrei in tara sau strainatate. In tara, mi-a placut ft. mult Transalpina, cu peisaje si tot ce cuprinde, sau zona Busteni-Predeal, ai multe de vizitat, sunt trasee pana la Babele si Cruce si poti urca pe jos. Depinde ce iti place si cat de departe vrei sa mergi. happy