| xMexhigher a întrebat:

In cât timp poti învață spaniola? Doar seamănă mult cu romana, și cum?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta depinde de tine, eu am invatat-o din telenovele cand eram mic, da seamana foarte mult cu limba romana

| Sn4k3 a răspuns:

Duolingo, daca stii engleza.

| Roliii a răspuns:

Ba,eu am 20 de ani, de 19 ani invat Maghiara, de 17 ani invat Engleza si Romana, de 9 ani invat Germana, de 2 ani invat Poloneza si Rusa, si de 1 an si Spaniola, pana sa pui tu intrebarea deja stiai Spaniola (ceva)

| xMexhigher explică (pentru Roliii):

Eu de mic știu romana și rusa, #Moldova, și acum și engleză o știu fiindcă am prieteni din Canada și Olanda cu care comunic+ înțeleg și pot vorbi franceza cât de cât (fiindcă nu îmi mai place).

| xMexhigher explică (pentru Roliii):

După cat inteleg ai facut aluzii sa încep S-o învăț cică inainte sa scriu întrebarea deja era sa știu ceva? corect

| Roliii a răspuns (pentru xMexhigher):

Ai pierdut timp pana ai pus intrebarea?