| JasonMcCann a întrebat:

In ce an a aparut opera "Rapsodii de toamna" a lui George Topîrceanu? Din ce volum face parte? Din ce editura este acel volum?

Răspuns Câştigător
| Lɑяisɑ a răspuns:

Buna @LoveTwilight1234!
Anul in care a aparut,, Rapsodii de toamna''de George Topîrceaneanu a fost 1920. Volumul din care face parte este,, Balade vesele si triste''. Editura din care face parte acel volum este,, ART''. Succes la citit!

2 răspunsuri:
| ReadAllAboutMe a răspuns:

A aparut in anul 1920 din volumul balade vesele si triste Fundita?hee heetongue

| Aniiia a răspuns:

Opera ''Rapsodii de toamna'' a aparut in anul 1920, facand parte din volumul de poezii ''Balade vesele si triste'', editura fiind aceea ca n-o stiu.imi pare rau happy!