| Alextrust a întrebat:

In curand va zi ziua celui mai bun prieten. I-am cumparat un hanorac si un tricou..si m-am gandit sa ii scriu o felicitare. Eu nu prea am mai facut cadouri asa ca va intreb pe voi: Este ok sa i scriu o felicitare sau ele se scriu doar de la baieti la fete ci nu de la baieti la baieti?

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Poti cumpara o felicitare amuzanta, au un text pe exterior,uneori chiar si pe interior,astfel nu mai trebuie sa scrii nimic.
Sigur, intre baieti nu prea se ofera felicitari, daca oferi una simpla,, scrie in interior"La multi ani, tovarase!", sau cum va strigati voi doi.
Poti in loc de felicitare sa ii cumperi un loz de la loterie(am castigat 3 lei odatahappy ), au castiguri de pana la 30000 de lei, si daca ai peste 18 ani poti cumpara un bilet la 6/49. Mi se pare mai interesant, iar pretul e cam acelasi cu al unei felicitari.
.

| foxsilver a răspuns:

Felicitarile se pot da absolut oricui, nu conteaza daca ii este oferita unui alt baiat, ca si tine. Important este gestul, iar cateva cuvinte scrise pe o felicitare va face ca el sa fie privit ca fiind foarte sincer.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, chiar nu gresesti cu nimic daca alegi o felicitare haioasă, cu mesaj umoristic.
Uite, genul ăsta: http://i.imgur.com/meg2YWH.png sau http://i.imgur.com/QGSClJU.png
Evită felicitările in care sunt reprezentate flori. Acelea le păstrezi pentru iubite.

| Azµre a răspuns:

Da este ok să scrii o felicitare, este de fapt un gest foarte frumos. Nu contează că e fată sau băiat!

| SomeoneReal a răspuns:

Eu zic sa-i dai si o felicitare ca sa stie de la cine este cadoul plus ca este un gest frumos si prietenos, in niciun caz stupid sau rusinoswinking Succes!big grin

| NoLimiT_6750 a răspuns:

De obicei se dau la fete, insa depinde si de varsta voastra.
Daca aveti pana in 12-14 ani, mi se pare destul de ok.Insa totusi, nu mi se pare ceva anormal sa dai si o felicitare