| Sfaterly a întrebat:

În curând voi zbura pentru prima dată cu avionul. Aș vrea să știu cum este și ce senzație ai. happy și ce locuri ar fi bine sa selectez? ( în partea din față, mijloc, spate) desigur ca voi alege la geam.
Vreau cât mai multe informații despre cum este și să îmi împărtășiți experiențele voastre.
FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| Iordache_Enzo_1984 a răspuns:

Pai este foarte misto, eu am mai fost happy Locul nu ti-l alegi tu ci scrie pe bilet dar daca mai sunt persoane care s-ar putea sa te lase pe tine la geam. La inceput cand decolezi va trebui sa prinda viteza ca sa decoleze, deci sa nu iti fie frica! si ti-as sugera iti incarci telefonul ca sa poti sta pe el daca ai cursa lunga... cat timp esti in aer nu simti mai nimic adica gen ai impresia ca stai normal si ca nu te misti! Mie imi place sa merg cu avionul adica nu mi-e frica happy Zbor placut!

| Sfaterly explică (pentru Iordache_Enzo_1984):

Mulțumesc! Dar dacă faci rezervare online să știi că ți-l poți alege. happy

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie imi e frica, asa ca nu sunt foarte incantata. Desi zbor de 4-5 ori pe an (dus si intors). Nu conteaza deloc ce locuri iti alegi. Cele mai confortabile sunt cele pe aripa, dar de obicei acelea sunt rezervate. In rest, nu exista nici un fel de avantaj sau dezavantaj, indiferent unde stai

| Sfaterly explică (pentru Brigaela):

Înțeleg. Probabil aveți sentimentul acela că se poate prăbuși oricând sau aveți frică de înălțime. Eu sincer abia aștept. Mi se pare o experiență unică mai ales că eu ador călătoriile.
Mulțumesc pentru răspuns! happy

| Brigaela a răspuns (pentru Sfaterly):

Nu am frica de inaltime, dar sunt control-freak, adica nu imi place sa nu am pic de control asupra sigurantei mele.
Si da, este o experienta minunata. NU unica, fiindca daca iti plac calatoriile vei zbura mult, mai ales ca acum zborul poate fi foarte ieftin. Si eu imi inving frica tocmai fiindca imi place mult sa calatoresc si nu vreau sa las teama sa imi limiteze alegerile.

| Sfaterly explică (pentru Brigaela):

Am înțeles. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai confortabil sa stii ca e locul de la culoar. Ideal ala de la iesirea de urgenta de langa aripa... unde e spatiu mult la picioare

| Mytsaa a răspuns:

Locul nu ti-l alegi, iti scrie pe bilet locul pe care il ai, pentru ca se dau in asa fel ca avionul sa poata decola.

| Sfaterly explică (pentru Mytsaa):

Ba poți să ți-l alegi! Am încercat să fac rezervare online și îmi arăta să selectez locurile. Cele libere erau marcate cu verde.winking

| Mytsaa a răspuns (pentru Sfaterly):

Daca stiam asta dinainte, ii stricam nunta cumnata-mii ca pe mine m-a pus in fata avionului si pe barbata-miu in spate. straight face

| Sfaterly explică (pentru Mytsaa):

Ohhh. :/

| suntserios a răspuns (pentru Mytsaa):

Asta pentru ca probabil ai zburat cu low cost. Companiile de linie te lasa sa iti alegi ce. locuri vrei cand faci chek in ul online.

| Sfaterly explică (pentru suntserios):

Așa este!

| IneedYouAlotBabe a răspuns:

Adapai matusimea a murit cu un avion care s-a prăbușit. Fieti mila Doamne de el

| Brigaela a răspuns (pentru IneedYouAlotBabe):

Eu am avut un unchi care a murit lovit de traznet in timp ce mergea pe sosea. Stiam pe cineva care a murit cand i-a cazut in cap un ghiveci de flori lasat de o gospodina pe pervazul geamului. Si multe persoane mor in pat acasa. Pana la urma toti murim, important este sa nu lasam teama de moarte sa ne impiedice sa traim.

| Sfaterly explică (pentru Brigaela):

Exact happy